Reklama

Reklama

Jak działają produkty chłonne TENA ProSkin? Wyniki testów użytkowników

Opieka nad starszymi osobami wymaga od opiekunów znajomości potrzeb oraz możliwości podopiecznych. Dbałość o seniora oznacza postawienie na pierwszym miejscu zaspokojenia potrzeb fizjologicznych. Oznacza to, że nie tylko trzeba stworzyć warunki pozwalające zaspokoić głód, pragnienie czy umożliwić korzystanie z toalety. Opiekun powinien także zapewnić możliwość korzystania z zabiegów higienicznych czy pielęgnacyjnych. Nasi użytkownicy – osoby opiekujące się bliskimi zmagającymi się z nietrzymaniem moczu – miały okazję przetestować produkty linii TENA ProSkin. Oto ich wnioski i odczucia.

Nazywajmy problem po imieniu

Niewątpliwie szlachetna praca, jaką jest opieka nad osoba starszą, wymaga oswojenia się z tematami często pozostającymi w sferze tabu. Jedną z najczęściej doskwierających seniorom dolegliwości jest nietrzymanie moczu. To przypadłość, która dla starszego człowieka może być wstydliwa. Potrafi także skutecznie powstrzymywać od korzystania z życia. Emerytura to okres, kiedy wreszcie mamy czas by poświęcić się swoim pasjom i odpocząć od obowiązku codziennego chodzenia do pracy, jednak w rzeczywistości często okazuje się, że na tym etapie życia senior potrzebuje dodatkowej pomocy.

Reklama

Rolą opiekuna jest pomoc starszemu człowiekowi. Przede wszystkim należy zachowywać się w sposób, w którym możliwe jest poszanowanie godności podopiecznego. Zabiegi pielęgnacyjne nie powinny krępować czy upokarzać seniora. Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która wymaga szczególnej dbałości. Współczesny rynek oferuje wiele produktów higienicznych oraz pielęgnacyjnych, które mogą pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Środki z najwyższej półki zapewniają nie tylko wygodę i dyskrecję. Pomagają także dbać o stan delikatnej skóry seniora.

Niezwykła bielizna

Coraz więcej seniorów to aktywne osoby, które wciąż mają w sobie młodzieńczą iskrę i pasję do życia. Wybierając produkty pochłaniające mocz, należy znaleźć takie, które będą skuteczne. Dodatkowo powinny zapewniać poczucie bycia aktywnym człowiekiem, który ma znajomych i hobby. Jak pod tym względem nasi testerzy oceniają skuteczność produktów TENA ProSkin?

- Noszenie wkładów przez cały dzień to wyzwanie dla skóry starszego człowieka, która jest tak delikatna jak pergamin. Bardzo szybko i łatwo o odparzenia, obtarcia i podrażnienia - mówi Katarzyna, która opiekuje się swoją babcią. To właśnie ona miała szanse sprawdzić na własnej skórze jak działają majtki chłonne TENA Pants. Jednym z dotychczasowych największych zmartwień seniorki było nie tylko ciągłe uczucie gorąca, ale także szeleszczenie, słyszalne dla otoczenia. - Staranny wygląd [testowanego produktu], cienki materiał, łatwość zakładania i ściągania oraz neutralizacja zapachu okazała się być sprzymierzeńcem babci! TENA Pants rzeczywiście wyglądają jak kobieca bielizna. Po założeniu nie odznaczają się pod ubraniem, nie przemieszczają się i dają uczucie miękkości - recenzuje produkt Katarzyna.

Większość zapytanych przez nas użytkowniczek wskazuje, że stosowanie majtek chłonnych czy pieluchomajtek zapinanych na rzepy TENA wpłynęło pozytywnie na psychikę seniorów. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni czują się pewnie, znikają ich obawy, że coś będzie widoczne. Tym samym wraca pewność siebie i chęć do powrotu do życia towarzyskiego. - Jak to mówi mój tata - "wróciłem do żywych". Komfort życia poprawił się zdecydowanie - mówi pani Ewa, która opiekuje się swoim starszym ojcem.

Cechą, na którą w pierwszej kolejności zwracają uwagę opiekunowie seniorów, jest miękkość tego typu produktów. Zbyt twarde i szorstkie materiały powodują otarcia. Mogą być także przyczyną powstawania bolesnych odparzeń, a jeżeli senior często leży - mogą tworzyć się odleżyny. Dla delikatnej skóry takie dolegliwości potrafią być bardzo uciążliwe. Wiele wysiłku wymaga także wyleczenie tkanek. Nasze użytkowniczki zgodnie podkreślają, że testowane przez ich podopiecznych produkty znacznie ograniczyły tego rodzaju dolegliwości.

Nie tylko mydło

Aby zachować skórę w dobrym zdrowiu konieczna jest właściwa higiena. Do mycia należy używać delikatnych środków, które zawierają substancje niewysuszające skóry. Ta i tak jest cienka i podatna na urazy. Specjalne pianki i kremy zawierające emolienty, witaminy i naturalne oleje, takie jak olej canola to rozwiązanie, z którego można korzystać podczas kąpieli. Potrzebne są także środki, które pomogą dbać o higienę w czasie korzystania toalety w ciągu dnia czy podczas przebywania poza domem.

W takim wypadku idealnie sprawdzą się nawilżane chusteczki, które znane są doskonale wszystkim opiekunom niemowląt oraz małych dzieci.  - Mama jest zachwycona ułatwieniem przez nie życia, ponieważ pomagają jej w utrzymaniu higieny zwłaszcza gdy jest sama w domu i tradycyjne mycie jest utrudnione - mówi opiekująca się mamą pani Elżbieta.

Tego typu produkty powinny być nie tylko miękkie i delikatne, aby nie tworzyć dodatkowych podrażnień. W ich składzie nie może być alkoholu, który wpływa negatywnie na skórę i może powodować ból, pieczenie oraz ogólny dyskomfort. Najczęstszym problemem, które sprawiają chusteczki jest ich klejenie się do rąk i utrudnione wyciąganie z opakowania. Opiekunowie szukają także produktów, które skutecznie usuną warstwy kremu ochronnego ze skóry.

Druga skóra?

Wydaje się, że właściwe produkty do higieny oraz majtki chłonne i pieluchomajtki zapinane na rzepy wystarczą, żeby senior czuł się komfortowo. Jednak to nie wszystko. Opieka nad seniorem musi być kompleksowa. Warto więc sięgnąć po produkty, które będą stanowiły dodatkową warstwę ochronną. Mowa oczywiście o wszelkiego rodzaju kremach.

Pod wpływem zbyt długiego noszenia majtek chłonnych, pieluchomajtek lub wkładek chłonących mocz na skórze mogą tworzyć się podrażnienia i odparzenia. Aby nie doprowadzić do poważnego stanu, ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Warto sięgać po kremy, które zawierają tlenek cynku. To właśnie ten składnik pomoże w regeneracji uszkodzonych tkanek oraz ochroni przed drażniącym działaniem moczu.

Konieczne jest także stosowanie produktów, które stworzą barierę ochronną. Odpowiednio natłuszczą i nawilżą skórę, tym samym zapobiegając powstawaniu kolejnym podrażnieniom. - Kremy TENA Zinc Cream i TENA Barrier Cream to strzał w 10 - mówi pani Barbara, która pomaga swojej mamie. - Oba kremy choć mają zupełnie różne działanie, bardzo przydają się w codziennej higienie i pielęgnacji - jeden łagodzi podrażnienia skóry, drugi doskonale odżywia i chroni - uzupełnia swoją wypowiedź.

Codzienne wsparcie

Proces starzenia się może być dla wielu uciążliwy. Pojawiające się dolegliwości wymagają zaakceptowania, aby w pełni móc cieszyć się życiem. Senior powinien otrzymywać wsparcie. Opiekun powinien dać starszej osobie poczucie bezpieczeństwa bez względu na porę dnia. Na ile to możliwe, należy jednak unikać wyręczania w codziennych czynnościach.

Nietrzymanie moczu to z pewnością dolegliwość, która wymaga szczególnej uwagi zarówno od osoby, która jej doświadcza, jak i od opiekuna. Najważniejszymi cechami wskazywanymi przez naszych testerów są wysoka chłonność produktów higienicznych, komfort i dopasowanie do anatomii ciała czy uczucie suchości. Istotną cecha jest także delikatność dla skóry. Tego typu produkty z pewnością pomogą seniorom poczuć się pewnie. W połączeniu z preparatami, które odpowiednio oczyszczą skórę, nawilżą ją oraz stworzą barierę ochronną dadzą opiekunom i ich podopiecznym wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką TENA

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama