Reklama

Reklama

Testuj z Philips

Fale & loki

​Kanon kobiecego piękna zmienia się wraz z każdym sezonem. Nowe technologie, innowacyjne idee sprzyjają odkrywaniu i zmienianiu siebie na nowo - każdego dnia. W kreowaniu naszego wizerunku ograniczenie stanowi tylko nasza wyobraźnia. Możemy dowolnie eksperymentować - wcielać marzenia w życie. Nieodłączną częścią każdego nowego imidżu są oczywiście włosy, które wraz z twarzą są podstawą komunikacji jaki wysyłamy o sobie naszemu otoczeniu.


Zdrowe, gęste, lśniące włosy to baza, na której możemy budować i kształtować dalsze formy. Fale i loki - to stylizacje, o których na co dzień marzą tysiące kobiet, a niewiele z nich wie jak je uzyskać.

Zanim zdecydujesz się na pierwszy krok, określ konkretny typ stylizacji jaki chcesz wykonać. Efekt końcowy twojej fryzury głównie zależeć będzie od odpowiednich narzędzi, które bardzo ułatwią ci pracę i pomogą wydobyć zamierzony efekt.

Jeśli posiadasz proste i cienkie włosy, a pragniesz zmian na głowie - zastosuj lokówkę, bądź suszarkolokówkę, aby osiągnąć  spektakularne afro loki albo lśniące retro fale. Wszelkiego rodzaju loki cieszą się ogromną popularnością, gdyż takie formy dają wrażenie puszystych, lekkich i gęstych włosów. Fale z kolei to synonim elegancji i luksusu - idealnie współgrają z nieco krótszymi włosami.

Reklama

Delikatne ułożone fale, jak i mocno skręcone loki zachwycają swoją oryginalnością, a przy tym pasują na każdą okazję i do każdego ubioru. To fryzury ponadczasowe, pod warunkiem, że zostaną prawidłowo wykonane przy użyciu odpowiednich technik. W kreowaniu stylizacji należy pamiętać, że wszystko zależy od indywidualnych upodobań - przy pięknej, wymodelowanej formie - długość włosów tak naprawdę nie ma znaczenia.

Hollywoodzki look

Zwiększenie objętości włosów, uzyskasz dzięki wykorzystaniu termoloków. To wałki o zróżnicowanej średnicy, nagrzewane do odpowiedniej temperatury, tak by nie naruszyć struktury włosa i ich nie uszkodzić.

Nakładane na świeżo umyte i wysuszone włosy, termoloki nadają im skręt i jednocześnie tworzą objętość u nasady. Średnica loków zależy od średnicy zastosowanych wałków. Wbrew obiegowej opinii termoloki nie niszczą włosów i nie naruszają ich struktury.

Aby uzyskać fryzurę w hollywoodzkim stylu, wykorzystaj grube wałki. Nawiń na nie włosy ok. 4 cm od nasady, wówczas uzyskasz naturalny wygląd z podniesionymi włosami i zwiększysz ich objętość. Innym urządzeniem pozwalającym na otrzymanie fal jest lokówko-suszarka, którą stosuje się na mokre włosy oraz lokówka, która pozwala stworzyć bujne loki i loczki. Jednak trzeba pamiętać, że lokówkę stosuje się tylko na wysuszone włosy.

Baw się formą - wypróbuj różne techniki kręcenia włosów przy użyciu profesjonalnego sprzętu - dzięki temu przekonasz się, która metoda będzie najlepsza dla twojego rodzaju włosów i da najbardziej trwały efekt.

Należy pamiętać, że każdy zabieg, któremu będą poddawane włosy powinien być poprzedzony odpowiednią pielęgnacją zabezpieczającą włosy przed wysoką temperaturą, wysuszeniem. Stosowanie ochronnych kosmetyków spotęguje efekt zdrowych i jedwabiście gładkich włosów, a przy tym nada im objętość i podniesie włosy u nasady.

Street style look

Głównym zadaniem prostownicy jest nadanie włosom idealnie gładkiej formy.

Poranne ujarzmienie niesfornych kosmyków włosów wcale nie jest takie trudne, zaś perfekcyjnie dopracowana fryzura zajmie ci zaledwie kilka minut.

Obok głównego jej zastosowania, czyli prostowania i wygładzenia włosów prostownica posłuży ci również do zrobienia różnych wariantów loków. Wyrzeźbienie ich formy nie wymaga specjalnych nakładów pracy - wręcz przeciwnie, to nic trudnego.

Opływowy kształt prostownicy to jedna z cech, która ułatwia skręt włosa. Wydzielając cienkie pasmo włosów, uchwyć je prostownicą i obracając nią o 180 stopni, powolnym ruchem przeciągnij pasmo do samego końca. Precyzyjne wykonanie zapewni ci modny efekt klubowych loków lub niesfornej, rockowej  fryzury. I to w zaledwie kilka minut.

Loki - retro, afro

Sprężyste loczki wykonasz najszybciej przy użyciu lokówki. Idealna, to ta, która wyposażona jest w odpowiedni ceramiczny wałek, którego powierzchnia jest dwukrotnie gładsza od zwykłych lokówek, dzięki temu twoje włosy nie są narażone na przypalenie, wysuszenie czy kłopotliwe zaplątanie.

Adekwatny stożkowy kształt pomaga nadać włosom upragnionej objętości, unosząc je u nasady, a przy tym pozostawia efekt naturalnej stylizacji. Zaletą lokówki jest bezpieczeństwo podczas pracy bez ryzyka przypalenia włosów. Ponadto możesz wykonać loki w bardzo krótkim czasie i różnej grubości - od drobnych po grube ewentualnie luźnie, skręcone pasma włosów.

Aby uzyskać mocno skręcone loki, zacznij od tyłu głowy. Pasma włosów nawiń na lokówkę, przyciśnij klapką - po kilka sekundach  delikatnie ściągnij nawinięte pasmo z lokówki. Gdy skończysz zakręcać wszystkie pasma, rozczesz je palcami i nadaj fryzurze pożądany kształt.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama