Reklama

Reklama

Testuj z Philips

Kupując suszarkę lub prostownicę

Każdego roku wydajemy setki złotych na produkty do pielęgnacji włosów. Często zapominamy jednak o tym, że równie ważne jest uwzględnienie odpowiedniego sprzętu do stylizacji.

Suszarki, prostownice i lokówki, które są nieodłącznym elementem codziennych przygotowań do wyjścia z domu, mają wielki wpływ na stan naszych włosów. Czy będzie to wpływ pozytywny - to już zależy od nas.

Zanim wiec sięgniesz w supermarkecie po małą i tanią suszarkę lub prostownicę, przeczytaj nasz miniprzewodnik i dostosuj swój sprzęt do stanu i potrzeb swoich włosów.

Wielkość ma znaczenie

Kupujesz małe suszarki, bo duże wydają ci się nieporęczne i zajmują dużo miejsca w walizce? Zainwestuj więc w małą suszarkę podróżną, ale w domu staraj się używać dużej, profesjonalnej. Jeśli na co dzień marzysz o takiej fryzurze jak "prosto od stylisty", zwróć uwagę, jak dużych suszarek używają profesjonaliści. Mają one większą moc i odpowiednio dostosowaną temperaturę powietrza, przez co suszenie jest szybsze i bezpieczniejsze dla włosów, które krócej narażone są na szkodliwe działanie wysokiej temperatury.

Reklama

Podobnie jest w przypadku prostownic - najmniejsze urządzenia sprawdzają się wyłącznie w podróży. Do codziennego użytku lepsza będzie większa powierzchnia prostująca. Pozwala bowiem szybciej wygładzić pasmo włosów już pojedynczym przeciagnieciem.

Warto pamiętać, że prostownica nie służy wyłącznie do prostowania włosów, ale także do układania loków i fal, jeśli więc chcesz móc korzystać z tego urządzenia właśnie w ten sposób, wybierz prostownicę z podłużną prostokątną płytką.

Ciepło pod kontrolą

Wydaje ci się, że ciepło niszczy twoje włosy? Masz rację! Niestety suszenie włosów zimnym powietrzem byłoby zbyt czasochłonne, na szczęście jednak renomowane firmy produkujące suszarki wyposażają swoje urządzenia w technologie ThermoProtect zapewniającą optymalną temperaturę suszenia i zapobiegającą przegrzewaniu się włosów.

Idealna suszarka to ta, która sama “poczuje", że temperatura twoich włosów jest za wysoka. Na rynku dostępne są obecnie urządzenia potrafiące dobrać odpowiednią temperaturę strumienia powietrza. Jeżeli temperatura nadmuchu jest zbyt wysoka, zostaje zmniejszona do odpowiedniego poziomu.Dzięki temu włosy utrzymują stały poziom wilgotności, są zdrowe i błyszczącei  Dodatkowo wiele z nich wyposażonych jest w ceramiczne elementy wydzielające ciepło podczerwone. Chroni ono włosy przed przesuszeniem.

Niektóre suszarki posiadają też specjalnie przystosowany wylot powietrza zapewniający równomierne rozprowadzanie ciepła. Zapobiega to powstawaniu szkodliwych, gorących punktów - miejsc, w których koncentruje się całe ciepło. Pewnie nie raz odczułaś to na własnej skórze, gdy zwykła suszarka cię oparzyła. Nowoczesne urządzenia rozpraszają ciepło, co zapewnia ochronę włosów przed przegrzewaniem i pomaga zachować ich zdrowie i blask.

W przypadku lokówek i prostownic najistotniejszym zabezpieczeniem włosów przez przegrzaniem jest powłoka - wybieraj tylko te, które mają powierzchnię grzewczą z powłoką ceramiczną albo chroniącą przed przegraniem włosów. Zapobiega ona przesuszeniu włosów i zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła. Jest też wyjątkowo gładka co ułatwia prowadzenie urządzenia po włosach. Decydując się na metalowe prostownice fundujesz swoim włosom istny koszmar - możesz je przypalić.

Końcówki do zadań specjalnych

Szukając najodpowiedniejszego dla siebie sprzętu do stylizacji włosów powinnaś odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie fryzury chcesz nimi wykonywać.

Masz kręcone lub falowane włosy - twoja suszarka koniecznie musi mieć dyfuzor. Ta końcówka pomaga suszyć włosy od nasady, a jednocześnie nie rozdmuchuje kosmyków, przez co włosy się nie puszą. Jeśli zwykle układasz włosy na okrągłej szczotce, aby były bardziej puszyste, dla zaoszczędzenia czasu możesz nabyć lokówko-suszarkę. Pamiętaj jednak, że nie zrobisz nią loków, a jedynie podwiniesz końcówki lub zwiększysz objętość włosów.

Do wykonania loków i fal najlepsze są lokówki. Jeśli lubisz eksperymentować i często zmieniasz uczesanie, wybierz te, które mają wymienne końcówki - o większej i mniejszej średnicy, a także ze spiralą do wykonania najdrobniejszych loczków.  Najbardziej uniwersalna będzie natomiast innowacyjna lokówka w kształcie stożka - dzięki niej bez konieczności wymiany końcówki zrobisz w domu zarówno hollywoodzkie fale, jak i loki w stylu afro.

Efekty specjalne

Twoje włosy są uwrażliowione i bardzo zależy ci na poprawie ich kondycji, a może masz odwieczny problem z ich elektryzowaniem się? Zainwestuj w suszarkę lub prostownicę z jonizacją. To technologia, która nawilża i minimalizuje elektryzowanie się włosów.

Jonizacja działa jak odżywka do włosów. Żeby dokładnie zrozumieć jej działanie, potrzeba wiedzy z dziedziny fizyki i chemii. W dużym uproszeniu można stwierdzić, że wszystko co nas otacza, ma dodatnie i ujemne jony. Mokre włosy są naładowane dodatnio. Suszarka lub prostownica z jonizacją posiada generator jonów ujemnych, które "przemycają" cząsteczki wody w głąb włosa. Dzięki temu są one nawodnione i odżywione po każdym użyciu urządzenia. Producenci zapewniają także, że dzięki jonizacji włosy suszą lub układają się nawet o połowę szybciej, niż przy użyciu zwykłego sprzętu, przez co krócej wystawione są na działanie ciepła.

materiały promocyjne
Dowiedz się więcej na temat: suszarka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy