Reklama

Akcesoria za grosze, które przydadzą się w każdym dziecięcym pokoju

Właściwie dobrane biurko i krzesło, odpowiednio zaaranżowany kącik do zabawy oraz wygodne miejsce do odpoczynku. Wydaje ci się, że pokój dziecięcy przed powrotem do szkoły jest odpowiednio urządzony? Nie zapominaj, że kluczem do sukcesu są akcesoria, które pomogą we właściwej organizacji oraz wspomogą rozwój małego ucznia.

Proces uczenia się u młodego człowieka jest bardzo złożony. Aby był efektywny, należy zadbać o najdrobniejsze szczegóły. Wiemy doskonale, że warto poświęcić dużo uwagi doborowi biurka i krzesła dla małego ucznia, ale co jeszcze przyda się w każdym dziecięcym pokoju? Poznaj akcesoria, na które często nie zwracamy uwagi, a które mogą przydać się w uporządkowaniu przestrzeni malucha i zachęcić go do zdobywania wiedzy.

Jaką tablicę do pokoju kupić?

Efektywna nauka wymaga dużej dawki kreatywności. Nie wszystkim dobrze pójdzie przyswajanie wiedzy z podręczników. Jeżeli twoje dziecko jest wzrokowcem, pomóż mu tak zorganizować przestrzeń, aby umożliwić mu naukę w najodpowiedniejszy dla niego sposób. W tym celu wystarczy, że kupisz... tablicę! Dobrze sprawdzi się zwykła tablica korkowa, do której uczeń może przypinać wykonane przez siebie notatki czy wykresy. Jeżeli dziecko woli uczyć się za pomocą mapy myśli czy tak zwanych rysnotek, zdecyduj się na tablice magnetyczną. Dzięki kompletowi różnokolorowych pisaków twoja pociecha będzie mogła tworzyć notatki w dogodnej dla siebie formie.

Reklama

Tablica może także posłużyć jako miejsce, na którym będzie wisiał plan lekcji oraz zajęć dodatkowych. Można tam także przypinać (pinezkami lub magnesami) karteczki z przypomnieniem o sprawdzianach, zadaniach domowych czy terminach przeczytania lektur, co pozwoli wdrożyć dobre nawyki i skutecznie uporządkować pracę małego ucznia.

Organizacja przestrzeni w pokoju ucznia

Kredki, pisaki, farbki i pędzle, taśma klejąca, klej... Dziecięce biurko często pełne jest nie tylko przyborów plastycznych, ale także różnych skarbów. Jakich? To wie każdy rodzic. W dziecięcym pokoju można znaleźć różnego rodzaju pamiątki, kamienie, muszelki, szyszki, kasztany czy żołędzie. Pozorne "śmieci" nie tylko pomagają w kreatywnych zabawach. Im więcej różnych faktur, kształtów i bodźców, tym lepszy rozwój integracji sensorycznej. Ta rozwija się przez pierwszych siedem lat życia, warto więc zadbać o różnorodne bodźce już od najmłodszych lat. Zaburzenia integracji sensorycznej mogą bowiem doprowadzić do problemów z koncentracją, problemów w rozwoju psychoruchowym dziecka czy trudnych zachowań. Dlatego zadbaj, żeby w pokoju twojego dziecka znalazło się odpowiednie miejsce na wszelkiego rodzaju przybory plastyczne i skarby.

Zarówno kredki i pisaki, jak i kamienie czy kasztany można trzymać w organizerach na biurko: ciekawe, kolorowe wzory wśród których każde dziecko znajdzie coś dla siebie możecie znaleźć i wspólnie wybrać w sieci sklepów Pepco. W tym samym miejscu znajdziecie także większe pojemniki na zabawki, na przykład z uwielbianymi przez maluchy wzorami z "Krainy lodu" czy innymi postaciami Disneya. Ulubione misie, kolekcja samochodzików i kolejne zestawy klocków łatwiej będzie sprzątać, gdy będą miały wyznaczone miejsce. Dzięki temu łatwo także uniknąć wizualnego chaosu i stworzyć przyjazną przestrzeń zarówno do zabawy, jak i nauki.

Codzienna nauka samodzielności

Jak wyrobić w małym uczniu odpowiedzialność i sumienność? Pomagając mu w organizacji obowiązków, zarówno domowych jak i szkolnych. W tym celu świetnie sprawdzi się ścienny lub biurkowy kalendarz, na którym zaznaczymy np. datę sprawdzianu lub dzień sprzątania swojego pokoju. Ulubiony k-popowy zespół czy postaci z serialu z pewnością sprawią, że maluch bądź nastolatek częściej zerknie na bieżącą datę i może nie zapomni nauczyć się na kartkówkę.

Jak wykreować przyjazną przestrzeń?

Jak sprawić, żeby przestrzeń pokoju dziecka była przyjazna, ale nie przytłaczała nadmiarem bodźców wizualnych? Po pierwsze, nie bez znaczenia jest oświetlenie dziecięcego pokoju. Oprócz głównej lampy na suficie warto postawić na dodatkowe, mniejsze źródła światła, najlepiej z regulowanym poziomem jasności. Zabawną lampkę z elastycznym, wyginanym stojakiem, którą można postawić na biurku lub przy łóżku, za niewygórowaną cenę kupimy w sieci Pepco.

Postaw na ramki, do których możesz włożyć nie tylko wasze wspólne zdjęcia. To także miejsce na fotografie z przyjaciółmi ze szkolnej ławy. Możecie także oprawić prace plastyczne i zrobić domową galerię sztuki. W sieci jest także mnóstwo grafik odpowiednich do dziecięcych pokoi. Stonowane kolory, ulubieni bohaterowie z pewnością umilą przestrzeń, ale nie przytłoczą jej tak jak robią to duże plakaty.

Warto także na ścianie, w pobliżu biurka powiesić zegar z dużymi cyframi. Maluch szybciej nauczy się określania godziny. Łatwiej będzie także kontrolować czas nauki bez rozpraszania się zerkaniem na ekran smartfona.

 

Artykuł powstał we współpracy z Pepco

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy