Reklama

Reklama

Agata, nie podrywaj go!

- Paweł zamieszka z nami - oświadczyłam mojej 16-letniej Agacie. - Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu. - Nie - odpowiedziała krótko.

Nie zdziwiłam się. Znała dobrze mojego "przyjaciela od serca", jak nazywała Pawła. Spotykamy się już ponad rok. Dzięki niemu uwierzyłam, że ja, kobieta porzucona przez męża mogę spotkać jeszcze kogoś, dla kogo mocniej zabije moje serce. Jest opiekuńczy, odpowiedzialny... Wymarzony. Cieszyłam się, że od początku miał dobry kontakt z Agatą: wspólne wakacje, pomoc w nauce, wypady na basen. To wszystko przekonywało mnie do niego.

- Mamo, fajny jest ten twój Paweł - rzucała od czasu do czasu moja córka.

Prosiła, żeby odbierał ją ze szkoły, z angielskiego.

Reklama

- Nie możesz wracać sama? Tak, jak kiedyś - pytałam.

- Ma fajny samochód. Niech dziewczyny mi zazdroszczą - tłumaczyła. Zaniepokoiłam się jednak, kiedy jakiś miesiąc temu w jej portfelu znalazłam zdjęcie Pawła. Zaczęłam ją baczniej obserwować. Ciągle kręciła się przy nim, nadskakiwała mu, proponowała kawę, herbatę. - Paweł to, Paweł tamto - paplała bez przerwy. Myślałam, że chce w ten sposób pokazać,

że akceptuje go w naszym domu. Ale on rozwiał moje złudzenia.

- Wiesz,czuję się niezręcznie. Wydaje mi się, że twoja córka mnie podrywa - mówił wyraźnie skrępowany.

Byłam zdruzgotana. Długo rozmawialiśmy i postanowiliśmy, że Paweł wyprowadzi się na jakiś czas do swojego mieszkania. Ale już na drugi dzień po wyprowadzce odwiedziła go i nic mi o tym nie powiedziała. Tego było już za wiele. Postanowiłam z nią porozmawiać. To nie była łatwa rozmowa. Bo jak wytłumaczyć córce, że nie może podrywać potencjalnego męża matki.

- Wszystko mogę - skwitowała arogancko.

I jak jej wybić z głowy tę fascynację? Przecież, jak jej nie przejdzie, to nie ma mowy byśmy mieszkali razem, jako rodzina.

Anna W. z Grodziska Mazowieckiego

Co robić w takiej sytuacji? Masz takie doświadczenia i chcesz się nimi podzielić z czytelnikami "Chwili dla Ciebie"? Skomentuj. Cały artykuł z waszymi komentarzami ukaże się w numerze 3 (w sprzedaży od czwartku 20 stycznia br.) i na stronie: www.kobieta.interia.pl/sprawy-rodzinne

Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje