Reklama

Reklama

Były mąż błaga o wybaczenie. Czy dać mu drugą szansę?

Ostatnio coraz częściej sprzeczamy się z Witkiem, moim mężem. Powodem kłótni jest Alek, mój były mąż.

Witek bardzo nalega, bym odnowiła kontakt z byłym mężem. Tak, to nie pomyłka, chodzi właśnie o to. Ale po kolei. 

Mój obecny i były mąż przyjaźnili się od czasów szkoły zawodowej. Jako żona Alka, poznałam jego znajomych, w tym oczywiście i Witka. Przychodził do nas nieraz z żoną, my bywaliśmy u nich. Niestety, moje małżeństwo z Alkiem rozpadło się. Okazał się złym człowiekiem. Nie szanował mnie, był potwornie zazdrosny, właściwie nie mogłam mieć przy nim swojego życia, wszystko musiało być pod jego dyktando. 

Reklama

Po rozwodzie straciłam kontakt ze znajomymi męża. Ale po jakimś czasie, na ulicy, przypadkiem spotkałam Witka. Poszliśmy na kawę. Okazało się, że Witek też jest po rozwodzie. Wiedział o naszym rozstaniu z Alkiem i przyznał, że on sam też od dawna nie ma z nim kontaktu. 

Miło nam się rozmawiało, postanowiliśmy się znowu spotkać. I tak, od spotkania do spotkania, zbliżaliśmy się do siebie. Aż w końcu wyszłam za Witka. Kto by pomyślał, że będę żoną przyjaciela mojego byłego męża. Ale los płata różne figle. A nam największego spłatał ostatnio. Otóż odezwał się do nas Alek!

To był dla nas szok. Alek zadzwonił i spytał, czy może nas odwiedzić. Nie zgodziłam się, więc mąż spotkał się z nim sam, na mieście. A po powrocie ze spotkania przekazał mi takie "rewelacje". Otóż okazało się, że Alek bardzo chce odnowić z nami kontakt. Tak, dokładnie z nami obojgiem. Wiele przemyślał, wie, jakie popełnił błędy i prosi nas o wybaczenie - zwłaszcza mnie. I bardzo, bardzo zależy mu na tym, by żyć z nami w przyjaźni, bo nie jest naszym wrogiem i źle nam nie życzy. 

Niestety, z tego właśnie powodu kłócimy się z mężem. Bo on chce odnowić przyjaźń z Alkiem, a ja nie. Zbyt wiele przez niego wycierpiałam, znajomość z nim nie jest mi do niczego potrzebna. I nie wierzę w to, że się zmienił. Zbyt dobrze go znam. Jestem przekonana, że coś kombinuje. Mąż jednak uważa, że powinniśmy dać Alkowi szansę. Ale ja nie rozumiem, po co?

Beata, 44 lata

Chwila dla Ciebie 47/2012


Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: rozwód | EKIOSK | kłótnia małżeństwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy