Reklama

Czy ukrywać chorobę przed dziećmi?

Mój mąż od dawna choruje na nerki. Niestety, kilka dni temu usłyszeliśmy od lekarza, że lada moment konieczne będą dializy.

 Z ciężkim sercem wracaliśmy z mężem do domu, mimo że spodziewaliśmy się tej diagnozy od dawna. Na coś takiego trudno się przygotować. Ale nie tylko to nas trapi. Mamy syna, już dorosłego. Syn kilka lat temu się ożenił, ma dwoje dzieci. Niestety, jego córeczka urodziła się z porażeniem mózgowym. Na szczęście, lekkim, ale i tak wymaga rehabilitacji. Opieka nad córką pochłania synowi i synowej tyle czasu, że jestem pełna podziwu, jak dają sobie z tym wszystkim radę. Nie chcieliśmy ich dodatkowo obarczać naszymi problemami, ukrywaliśmy więc przed nimi chorobę mojego męża.

Reklama

Wspomnieliśmy, że dokuczają mu nerki, ale że to przejściowe dolegliwości. Może to było niemądre z naszej strony, no ale stało się. Tylko że teraz całkiem nie wiemy, co robić. Nie poradzę sobie sama z opieką nad mężem, chociażby z wożeniem go na dializy. Nie mamy samochodu. Tylko syn z synową mogą nam w tym pomóc. Mąż jednak dalej nie zgadza się, bym powiedziała im o jego chorobie. Ja uważam, że powinnam. Nie mamy wyjścia, mimo że i tak będę czuć się źle, bo ich dotąd okłamywaliśmy. Co mam robić?  

Halina, 56 latChwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: choroby | dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy