Reklama

Reklama

Dlaczego nie chcesz jeść?

Nagle dotarło do mnie, że moje dziecko może być ciężko chore. Ta myśl mnie przeraża...

Bomba wybuchła, kiedy moja siostrzenica żegnała się ze mną przed powrotem do domu. Widziałam, że ma jakiś problem. Odniosłam wrażenie, że zbiera się, żeby mi coś powiedzieć. I w końcu usłyszałam:

- Ciociu, bardzo dziękuję ci za gościnę. Ale... przyjrzyj się Asi. Moim zdaniem ona jest anorektyczką.

- Co ty opowiadasz! Czy ktoś, kto tak smacznie gotuje i tyle czasu spędza w kuchni może chorować na tę straszną chorobę? - wypaliłam oburzona.
Moja córka Asia jest wysoka, szczupła i zgrabna. Z własnej woli gotuje pyszności dla całej rodziny na niedzielne obiadki. Jednak uwaga Eli, studentki biologii męczyła mnie na tyle, że podzieliłam się nimi z mężem.
- Co wy opowiadacie - zirytował się Wojtek. - Mało jest takich ludzi, co dużo jedzą i są szczupli? Taka jest uroda Asi.

Reklama

A ja jednak zaczęłam córkę obserwować. Zauważyłam, że zawsze zabiera jedzenie do swojego pokoju.
- Córeczko, zjedz z nami - proponowałam.
- Dzięki, ale nie dziś. Mam masakrycznie dużo zadane.
To była jej stała odpowiedź. W niedzielę, z przerażeniem odkryłam, że po obiedzie wymiotowała, a za jej łóżkiem znalazłam foliową torbę z wyrzuconym jedzeniem. Dopiero teraz zauważyłam, jaka jest chuda...
- Nie jestem chuda tylko szczupła - odparła wzruszając ramionami. - Chciałabyś mieć baleronika, z którego wszyscy się śmieją?

- Nie, chciałabym mieć po prostu zdrowe dziecko - odparłam.
Odwróciła się i poszła do swojego pokoju. Weszłam tam za nią i tłumaczyłam, jak ważne jest zdrowe odżywianie, dla dziewczyny, która rośnie i się rozwija. Obiecała w końcu, że będzie więcej jadła. Odetchnęłam. Jednak po paru dniach za jej łóżkiem znalazłam foliową torbę z wyrzuconym jedzeniem. Zauważyłam również, że bierze po kryjomu jakieś proszki. Jak mam z nią rozmawiać?
Ewelina J. z Krosna

Co robić w tej sytuacji? Masz takie doświadczenia i chcesz się nimi podzielić z czytelnikami "Chwili dla Ciebie"? Skomentuj. Cały artykuł z waszymi komentarzami ukaże się w numerze 45 (w sprzedaży od środy - 10 listopada br.) i na stronie www.kobieta.interia.pl/sprawy-rodzinne

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: anoreksja | odchudzanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy