Reklama

Reklama

Dlaczego tylko ja się zmieniam?

Nigdy więcej nie pójdę do szkoły! – moja 11-letnia Klaudia wpadła do domu i płacząc rzuciła się na łóżko.

- Córuś, co się stało?

Reklama

- Oni są wstrętni! Gapią się, wytykają mnie palcami, naśmiewają się! Mam tego dosyć. Dlaczego robię się taka paskudna?!

Przytuliłam córeczkę.

- Jesteś śliczna, Klaudia. Dojrzewasz. Mówiłam ci, że jak będziesz się stawała kobietą, to zaczniesz mieć biust i biodra. Kiedy byłaś mała, pytałaś wciąż, czy następnego dnia się już obudzisz taka jak ja... Nie mogłaś się doczekać. 

- Byłam głupia! - córka wyrwała mi się. - Nie chcę tych wstrętnych piersi! 

- Kochanie... To normalne, co się z tobą dzieje. Wszystkie przez to przechodzimy. Ty trochę wcześniej... Pewnie gdyby więcej koleżanek dojrzewało razem z tobą, byłoby łatwiej.

- No tak! - wrzasnęła - na dodatek jestem mutantem! Daj mi święty spokój. Niech wszyscy mnie zostawią. Nigdy już nie pójdę do szkoły. Nigdzie nie będę wychodzić! Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego!

Wieczorem, kiedy córka się trochę uspokoiła, znów próbowałam jej wytłumaczyć, że musi być cierpliwa. Sytuacja się niedługo zmieni. 

- Ja wiem, że chłopcy w tym wieku nie grzeszą mądrością. Wyśmiewają wszystko, co inne. Antosia, bo jest rudy, Elizkę, bo nosi grube okulary. Tak już jest. Za parę lat dla odmiany będą się za tobą uganiać. Ale to nie znaczy, że im rozumu przybyło - usiłowałam obrócić sprawę w żart.

- Nie mam zamiaru tam być za parę lat - stwierdziła ponuro. - Dziewczyny też są wredne. Śmiały się ze mnie, bo się spociłam... Mamo, dlaczego tylko ja się zmieniam? Chcę być taka jak dawniej! - zaczęła znowu płakać.

Żądała ode mnie, żebym coś z tym zrobiła. Nie z jej koleżankami i kolegami, tylko biustem, fałdkami na brzuchu i pojawiającymi się włoskami pod pachami.

Ale co ja mogę zrobić? Na biologię nie ma mocnych... Jestem w kropce. Nie mogę pozwolić Klaudii zostać teraz w domu jakiś czas aż się uspokoi, bo szkoła nadal trwa. Jak ją oswoić z jej nowym ciałem? Jak pomóc zaakceptować tę przemianę?

Marta Łukowska z Hajnówki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje