Reklama

Reklama

Kocham oboje, ale zabrać mogę jedno

​Babciu kochana, ja naprawdę będę grzeczny, obiecuję, tylko mnie weź! - 7-letni Wojtuś przytulił się do mnie mocno.

- Rozmawialiśmy już o tym - zaczęła odciągać syna moja córka. - Zostaw babcię w spokoju. Idź się pobawić z Hanią.

Wnuczek zrobił minę spryciarza i dołączył do zabawy lalkami ze swoją 6-letnią siostrą cioteczną.

- Nie przejmuj się nim, przestanie marudzić, jak już wyjedziecie - powiedziała córka.

Ja obserwowałam dzieci. Wojtek widocznie chciał nam pokazać, jaki potrafi być grzeczny, bo razem z Hanią ubierał jej lalki.

Zaczęłam się łamać...

Już od dawna byłam umówiona z moim synem, że na dwa tygodnie na Mazury zabiorę jego córeczkę, Hanię. Mała jest posłuszna, łatwo nad nią zapanować. Dlatego mimo bliskości jeziora, wiedziałam, że dam sobie z nią radę. Niestety, dowiedział się o tym mój drugi wnuczek, Wojtek. I się zaczęło! Albo chodził za mną krok w krok i błagał, żebym go zabrała, albo teatralnie płakał, że go już nie kocham i dlatego nie chcę go zabrać. W pierwszej chwili tłumaczyłyśmy mu razem z jego mamą, że po prostu nie dałabym rady sobie z dwojgiem dzieci w takim miejscu. Wtedy spytał, dlaczego na jeden tydzień nie wezmę Hani, a na drugi jego. 

Reklama

- Bo Hanią nie ma się kto zająć w tym czasie, a ty będziesz na półkoloniach - odpowiedziała jego mama.

Ale to tłumaczenie do chłopca nie trafiło.

Prawda jest taka, że choć bardzo swojego wnuka kocham, to za nim nie nadążam. On ma tysiąc pomysłów na minutę i jak sobie czymś nabije głowę, to nie słucha żadnych argumentów. Po prostu nie dałabym sobie rady na wyjeździe z takim energicznym dzieckiem.

Ale waham się, bo nie chcę, żeby Wojtuś miał do mnie żal, żeby się na mnie boczył. Z drugiej strony bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. I dlatego czuję, że nie powinnam zmieniać zdania. Moja sąsiadka mówi, że ona bierze i czworo wnuków na wyjazd i jakoś żadnemu nic się nie stało. Że ja przesadzam. No i sama już nie wiem...

Danuta Murawska z Łowicza

Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje