Reklama

Reklama

Lubi podglądać

Kiedy mój 11-letni Olek dostał lornetkę od dziadka, aż podskoczył z radości.

A ja razem z nim. Syn od dawna interesował się ptakami i nieraz wspominał, że chciałby obserwować je w naturze. Nie wystarczyło mu już oglądanie filmów przyrodniczych, wertowanie albumów. Jak tylko dostał prezent, natychmiast uprosił dziadka o wspólne wyjście do parku. Potem były wyprawy z ojcem, wycieczki szkolne... Zawsze z nieodzowną lornetką. Bez końca mógł opowiadać o wróblach, szpakach, sójkach... O tym, jak je wypatrzył. Byłam bardzo zadowolona. Do czasu, kiedy zaczepiła mnie sąsiadka i spytała czy wiem, co syn porabia, gdy wraca ze szkoły.

Reklama

- Odrabia lekcje - tłumaczyłam zaskoczona.

- A to się pani zdziwi, Olek otwiera okno i obserwuje sąsiadów w ich mieszkaniach. Proszę coś z tym zrobić, bo ja nie lubię być podglądana - kontynuowała.

"Rzeczywiście, nasze bloki stoją blisko siebie. Nawet gołym okiem można zobaczyć, co się dzieje w środku, a co dopiero przez lornetkę..."

- Synu, nie wolno podglądać sąsiadów. Ludzie to nie ptaki, nie lubią, gdy się im nachalnie przypatrywać... - pouczałam Olka.

Ale nie pomogło. Mąż zastał go siedzącego na parapecie z lornetką. Zabrał mu ją.

- Dobrze zrobiłeś, tato - wtrąciła się nasza 15-letnia córka. - Magda powiedziała mi wczoraj, że ten głupek lata po parku, włazi za krzaki i gapi się na ludzi przez tę swoją "lunetę". A wczoraj słyszałam, jak opowiadał Piotrkowi, że dozorca chodzi po domu w czerwonych slipach. Obaj rechotali jak żaby...

Olek zaprzeczał, mąż upewnił się, że słusznie zabrał mu lornetkę, a ja zastanawiam się, jak nauczyć Olka poszanowania dla cudzej prywatności, bo, że tego trzeba uczyć od małego, jestem pewna.

Michalina N. z Polkowic

Co robić w takiej sytuacji? Masz takie doświadczenia i chcesz  się nimi podzielić z czytelnikami "Chwili dla Ciebie"? Skomentuj. Cały artykuł z waszymi komentarzami ukaże się w numerze 41 (w sprzedaży od czwartku 11 października br.) i na stronie: www.kobieta.interia.pl/sprawy-rodzinne

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: rodzina | dziecko | matka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy