Reklama

Reklama

Mąż mi stale wypomina, że bez niego bym zginęła!

Pięć lat temu mój mąż zginął w wypadku samochodowym. Z dnia na dzień zostałam sama, z dwójką dzieci.


To był cios, nie tylko dlatego, że bardzo kochałam męża. Doszły do tego kłopoty finansowe, było mi ciężko utrzymać naszą trójkę z mojej jednej pensji. Nie mówiąc o tym, że wszystko, czym dotąd zajmował się mąż, jak choćby jakieś naprawy czy załatwianie urzędowych spraw, spadło na moją głowę. Przyznam szczerze, że to wszystko mnie przerosło. Nie wiem, jak bym sobie z tym poradziła, gdyby nie nasz sąsiad, pan Piotr. Sprowadził się do mieszkania obok nas jeszcze, gdy żył mój mąż. Pan Piotr już wtedy był wdowcem. Gdy zostałam sama, okazał mi tyle serca!
Żaliłam mu się, że jest mi bardzo ciężko, a on od razu pomagał. A to coś w mieszkaniu naprawił, gdzieś mnie podwiózł samochodem, albo pomógł dzieciom w lekcjach. Był przy tym bardzo taktowny, w ogóle nie czułam się skrępowana. Mało tego - znów poczułam się bezpieczna, jak dawniej przy mężu. Z czasem zbliżyliśmy się do siebie z Piotrem, pokochaliśmy się, a gdy mi się oświadczył, zgodziłam się zostać jego żoną. Tylko że dziś zaczynam żałować tej decyzji. Po ślubie bowiem Piotr się zmienił. Często powtarza, ile to on dla mnie zrobił dobrego. Że się zaopiekował mną i dziećmi, że dzięki niemu wyszłam z długów. I gdyby nie on, to w ogóle nie wiadomo, jak by dalej wyglądało moje życie, bo może bym z głodu umarła. Słucham tego i jest mi przykro.

Zwłaszcza że Piotr często powtarza to wszystko przy naszej rodzinie, znajomych, a nawet i obcych. Czuję się wtedy upokorzona, a nawet więcej - mam poczucie winy. Bo może powinnam się jakoś Piotrowi za to wszystko odwdzięczyć? Ale przecież jesteśmy mężem i żoną! Małżeństwo nie polega na tym, że ma się wobec siebie jakieś długi wdzięczności. To znaczy ja tak uważam, ale widać mój mąż ma inne zdanie. Tak mi ciężko z tym wszystkim, że dotąd nie odważyłam się z Piotrem o tym porozmawiać. Ale czy powinnam?  

Zosia, 45 lat


Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy