Miała być raz w tygodniu, jest raz na miesiąc

Jak się dziś czujesz? Wszystko dobrze? – moja córka jak zwykle zadawała mnóstwo pytań, nie słuchając odpowiedzi. – Kasia miała doskonały pomysł z tym odwiedzaniem cię tu w środy, prawda? Mniej ci się nudzi pomiędzy naszymi wizytami. Mamy zabrać książki, żeby wymienić ci w bibliotece?

– Tak, leżą na szafce – udało mi się wtrącić.

Reklama

Zięć skończył wyjmować z siatki owoce i soki, a włożył do niej książki. Uśmiechnęłam się z podziękowaniem. Moja córka nadal trajkotała, a ja zastanawiałam się, czy powiedzieć im o Kasi, czy nie... 

Kiedy moje kłopoty z poruszaniem się stały się tak duże, że zaczęłam potrzebować ciągłej opieki, zamieszkałam w domu spokojnej starości. Córka, zięć i 16-letnia wnuczka odwiedzali mnie w każdy weekend. Po jakimś czasie Kasia zaproponowała, że będzie do mnie przyjeżdżać w środy.

– W weekend i tak zawsze cię ktoś odwiedza – stwierdziła. – A w środku tygodnia nudy. Co ty na to, babulu?

Zgodziłam się i wzruszyłam. Mówiła tak do mnie, jak była malutka.

Przez kilka tygodni przyjeżdżała, a potem coraz rzadziej i rzadziej...Teraz wpadała może raz w miesiącu. Z tego co mówiła córka, oni cały czas myśleli, że do mnie przyjeżdża, przywożąc mi słodycze, owoce. Co robi w tym czasie? I na co wydaje te pieniądze? Kiedy wnusia odwiedziła mnie po dłuższej przerwie, spytałam ją, co robiła tydzień wcześniej. Zarumieniła się i powiedziała, że koniecznie musiała się spotkać ze znajomymi i że przecież na pewno ją rozumiem...

Rozumiem, ale nie podoba mi się, że ta sytuacja cały czas trwa, a Kasia okłamuje rodziców. Nie wiem, co zrobić. Zmusić ją, żeby sama powiedziała rodzicom? Zagrozić, że ja to zrobię, jeśli sama im się nie przyzna? A może zaproponować wnuczce, że nie będziemy o niczym informować rodziców, ale musi im powiedzieć, że chce mnie odwiedzać rzadziej? Ja zawsze z przyjemnością ją widzę. Kocham moją Kasię, ale uważam, że to, co się dzieje, jest nie do przyjęcia. Tylko jak to zakończyć?

Stefania Nowak z Rzeszowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje