Reklama

Reklama

Miłość na odległość: Przymus czy wybór?

Poznaliśmy się z Jankiem jeszcze w szkole podstawowej. Wyszłam za niego za mąż z wielkiej miłości 15 lat temu.

Mam czworo dzieci. Do tej pory nieźle nam się powodziło, mąż pracował, prowadził firmę budowlaną.Jednak ostatnio wszystko zaczęło się walić, nie ma zamówień, brakuje pieniędzy. Światełko w tunelu zapaliło się, gdy parę miesięcy temu do naszego miasteczka przyjechała Viola, nasza koleżanka z podstawówki. Viola była najładniejsza w klasie, zawsze mówiła, że chce wyjść za mąż za bogatego cudzoziemca i wyjechać.

Tak się stało.Wyszła za Włocha. Mój Janek spotkał ją przypadkiem na ulicy, zaprosił do domu. Viola dużo opowiadała o sobie, swoim domu i super życiu...  Mąż skrzywił się, gdy zagaiłam o naszych kłopotach, pewnie się ich wstydził, ale przynajmniej wynikło z tego coś dobrego, bo Viola zaproponowała mu pracę we Włoszech w firmie jej męża. Bardzo się zapaliliśmy z Jankiem do tego pomysłu i ... pojechał. I tu zaczął się mój problem.

Reklama

Z domem i dziećmi jakoś sobie radzę, ale nie radzę sobie ze swoimi uczuciami. Tęsknię za Jankiem, to oczywiste, ale to nie wszystko. Nie ma go dopiero dwa miesiące, a jak przyjeżdża nie ma między nami dawnej bliskości. On jest jakiś obcy, nieobecny. Mówi mało, często sięga za to po butelkę, chociaż nigdy nie pił zbyt wiele. 

Sprawy domowe jakby przestały go interesować - wcześniej był dobrym ojcem i mężem. Pomyślałam, że może to kwestia tej Violi - taka ładna elegancka, może go zaczarowała. Zaczęłam go podpytywać, ale tylko się roześmiał i wzruszył ramionami. Powiedział, że ona na kogoś takiego jak on nawet by nie spojrzała. Zastanawiam się, jak o możliwe, żeby po tak krótkim czasie człowiek tak się zmienił. Czy to kwestia tej rozłąki? Zarabia bardzo dobrze, te pieniądze są nam bardzo potrzebne, ale może jednak powinnam nakłonić go do powrotu. Nie chcę go stracić. A może przesadzam? Proszę o radę.

Maryla (39 l.)

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: Miłość | dzieci | Łzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy