Reklama

Reklama

Moje marzenia nic dla ciebie nie znaczą. Dlaczego?

W szkole okazało się, że naprawdę mam dobry głos. Zaczęłam występować nie tylko na szkolnych akademiach. (...) Mąż uważał, że to jakieś fanaberie. Rozumiał tylko rolę żony, matki i gospodyni domowej.

Kiedy byłam małą dziewczynką, bardzo lubiłam śpiewać. Stawałam przed lustrem i udawałam, że występuję z mikrofonem na scenie. Rodzice podśmiewali się z moich przedstawień.

W szkole okazało się, że naprawdę mam dobry głos. Zaczęłam występować nie tylko na szkolnych akademiach. Wygrałam nawet konkurs wokalny w województwie. Poczułam, że jest to coś, co chciałabym robić w życiu. Rodzice nie traktowali tego poważnie. O zapisaniu mnie np. do szkoły muzycznej nie było nawet mowy.

Po szkole średniej poznałam Krzyśka. Miłość od pierwszego wejrzenia. Wyszłam za mąż wieku 20 lat. Potem było jedno dziecko, drugie. A po kilku latach jeszcze jedno. Zapomniałam o swoich marzeniach, chociaż czasem ktoś o mnie przypominał, zapraszał na występ... Mąż uważał, że to jakieś fanaberie. Rozumiał tylko rolę żony, matki i gospodyni domowej. I tak nam mijały kolejne lata.

Reklama

Pracuję jako pielęgniarka. Czasem mamy szkolenia. W zeszłym miesiącu było dwudniowe spotkanie w ośrodku nad jeziorem. Wieczorem poszliśmy na ognisko. Trochę pośpiewałyśmy, przypomniałam sobie dawne czasy. Zwrócił na mnie uwagę przystojny lekarz. Bardzo mu się spodobało, jak śpiewałam. Cały wieczór spędziliśmy razem... Następnego dnia też  dotrzymywał mi towarzystwa. Dopytywał się, dlaczego taka utalentowana kobieta jest pielęgniarką. Nie mógł zrozumieć, że mój mąż ma w nosie moją pasję. Namawiał, żeby nie rezygnować z marzeń. Zawsze jest na nie czas...

Dwa dni szybko minęły. Wróciłam do domu. Ale słowa lekarza nie wychodzą mi z głowy. A może powinnam się postawić mężowi? Na przykład oświadczyć: idę na karaoke! Pewnie mnie wyśmieje albo pominie milczeniem... A może to już za późno, żeby do tego wracać?


Martyna, 40 lat


Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje