Reklama

Reklama

Na stancję? Jesteś za młoda

- Ależ jestem zmęczona - powiedziała moja 17-letnia córka, wchodząc do domu. - I głodna. Dziś, po szkole, w ogóle nie miałam czasu zjeść, bo nie zdążyłabym na autobus.

Uściskała Szymka i Patryka, 12-letnie bliźniaki i spytała Zosię, jak było w przedszkolu. Usiadłam z Hanią w kuchni, kiedy jadła.

- Wiesz co, mamo, te dojazdy mnie dobijają - poskarżyła się. - Marlena i Emilka szukają współlokatorki do małego mieszkanka, które wynajmują dla nich rodzice. Bardzo chciałabym zamieszkać z nimi - popatrzyła na mnie.

- Nie ma mowy - zareagowałam ostro. - Jesteś za młoda, żeby mieszkać sama.

- Mamo, czy ja kiedyś zrobiłam coś głupiego? Zawiodłam wasze zaufanie?

- No nie - musiałam przyznać - ale...

Reklama

- Pomyśl, ile czasu będę miała na naukę bez tych dojazdów i skaczących mi po głowie dzieciaków.

- Już ja widzę, jak będziecie się uczyć. Na pewno zaczną się imprezy, chodzenie do kina... - mruknęłam, wyrażając swoje najgorsze obawy.

- Do kina czasem pójdę, ale obiecuję, że imprez żadnych nie będzie. Zastanówcie się, dobrze? - cmoknęła mnie w policzek.

Kiedy mąż wrócił do domu, opowiedziałam mu o rozmowie z córką. Wysłuchał w w milczeniu, a potem ku mojemu zaskoczeniu powiedział:

- A dlaczego nie? Hania jest rozsądna. W domu uczy się najczęściej w łazience, bo ciągle jej ktoś przeszkadza. A ta Emilka to taka śmieszka. Będą miały wesoło.

- Może nawet za wesoło... - odparłam z przekąsem.

Nie wspomniałam Hani o tej rozmowie. Cały czas się waham. Bo z jednej strony ma rację z tymi dojazdami i ciasnotą. Z drugiej jednak boję się, że córka jest w takim głupim wieku. Czy da sobie radę bez naszej pomocy i kontroli? Nie jestem tego pewna.

Alicja W. z Czaplinka

Co robić w takiej sytuacji? Masz takie doświadczenia i chcesz się nimi podzielić z czytelnikami "Chwili dla Ciebie"? Skomentuj. Cały artykuł z waszymi komentarzami ukaże się w numerze 39 (w sprzedaży od czwartku 29 września br.) i na stronie: www.kobieta.interia.pl/sprawy-rodzinne

Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje