Reklama

Reklama

Nie za wcześnie na chłopaka?

Kamila, wychodź, zajmujesz łazienkę już prawie godzinę, my też chcemy się umyć – nieco już poirytowana starałam się zdyscyplinować swoją 15-letnią córkę.

- Już wychodzę... pali się, czy co? - odkrzyknęła i po chwili wyszła.

- Kama, a co ty na bal się wybierasz czy do szkoły? - zdziwiłam się na jej widok.

Rzęsy wymalowane, nowa sukienka i zapach perfum. Moich zresztą...

- Oj mamo, przecież z Pawłem będę się widzieć. Nie mogę wyglądać jak jakiś kocmołuch! - córka wydęła usta.

No tak, Paweł, jej chłopak i wielka miłość... Nie bardzo mi się podobała ta znajomość, bo córka wyraźnie straciła dla niego głowę. Nic innego jej nie obchodzi, tylko randki z nim. Stroi się i maluje godzinami, a na naukę zostaje jej już mało czasu...

Reklama

- Boję się, żeby namówiona przez niego nie zrobiła czegoś głupiego... - rozmawiałam z Anką, moją siostrą. - Ten Paweł jest 4 lata starszy i ma zupełnie inne potrzeby. A Kama to przecież jeszcze prawie dziecko.

- Już nie, moja droga - zaprotestowała Anka. - Uważam, że powinnaś z nią porozmawiać. Nie po to, żeby ją uświadamiać, bo pewnie już wszystko wie, ale po to, by nie dała się wykorzystać.

- Nie takie to proste... - westchnęłam. - Już próbowałam, ale ona ucina wszelkie rozmowy na temat Pawła. Jest zakochana po uszy, widzę to i nie chcę tej jej pierwszej miłości zatruwać. Ani tym bardziej sugerować jej rzeczy, o których w ogóle nie myśli. Ale się martwię...

- Ona może nie myśli, ale on na pewno! Nie można chować głowy w piasek - upierała się siostra. - A co jeśli zajdzie w ciążę? Co wtedy będzie z jej przyszłością, że szkołą, z nauką?

Przyznam, że jestem coraz bardziej zmartwiona. Wiem, że dzieci teraz szybciej dojrzewają, ale jak pomyślę o swojej 15-latce w intymnej sytuacji, dostaję gęsiej skórki... Poza tym zbliża się koniec roku szkolnego, Kama ma iść do liceum, ale czy się dostanie, jeśli praktycznie przestała się interesować szkołą? Jak do niej dotrzeć, żeby przez to zakochanie nie straciła trzeźwego osądu sytuacji, by nie zrobiła czegoś, czego będzie później żałować?  

Lucyna Pawłowska z Ostrołęki

Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje