Reklama

Reklama

Powielam błędy moich rodziców

​Mój tata był starszy od mamy o 22 lata. Zmarł rok temu.

Bardzo przeżyłam jego odejście, bo był dla mnie ideałem, nie tylko jako ojciec, ale także jako mężczyzna. Odpowiedzialny, opiekuńczy, mądry. Zawsze mogłam na nim polegać, wiedziałam, że w każdej sytuacji mi pomoże. Dla niego nie było sytuacji bez wyjścia. 

W mężczyznach zawsze szukałam takich cech, jakie miał tata.  I pewnie dlatego wybierałam chłopaków starszych ode mnie. Rówieśnicy mieli, moim zdaniem, pstro w głowie, nie można było na nich polegać. A ja u boku mężczyzny chciałam czuć się bezpiecznie. 

Reklama

Teraz jestem najszczęśliwszą kobietą pod słońcem, bo znalazłam takiego właśnie mężczyznę. Poprosił mnie o rękę, planujemy ślub. Jest jednak jedna rysa na moim szczęściu. Piotr jest ode mnie o 17 lat starszy. Do pewnego momentu nie stanowiło to dla mnie żadnego problemu, przecież zawsze świadomie wybierałam partnerów starszych ode mnie. Ale od niedawna zastanawiam się, czy dobrze robię, wiążąc się ze starszym mężczyzną. 

Tak naprawdę, oliwy do ognia dolewa moja mama. To właśnie przez nią ogarnęły mnie takie wątpliwości. Mama, tak jak ja, bardzo przeżyła śmierć taty. Byli szczęśliwym małżeństwem, bardzo się kochali. Ale dziś mama bardzo cierpi. Wiele razy już mi mówiła, że gdyby wyszła za mąż za równolatka, teraz nie byłaby wdową. A któregoś dnia we łzach wyznała, że wychodząc za starszego mężczyznę, chyba popełniła błąd. Z tego właśnie powodu mama otwarcie odradza mi małżeństwo z Piotrem. Mówi, że to dla mojego dobra, bo nie chce, bym kiedyś cierpiała, tak jak ona teraz. 

Szczerze mówiąc, nie mogę się z tym wszystkim uporać. Bardzo kocham Piotra, nie wyobrażam sobie bez niego życia. Ale gdzieś w głębi serca czuję ten niepokój, że będę cierpieć, tak jak mama. Tłumaczę sobie oczywiście, że przecież tak nie musi się stać. Nigdy nie wiadomo, co komu w życiu jest pisane. Czy związek z partnerem w tym samym wieku jest gwarancją, że razem dożyjemy szczęśliwej starości? Też nie. Sama już nie wiem, co robić. Czy zerwać zaręczyny?

Magda, 23 lata

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: narzeczeni | rodzina | kochankowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy