Reklama

Reklama

Przegrał zakład i nie ma z czego oddać

Mamo… – mina mojego 12-letniego Antka świadczyła o tym, że ma do mnie szczególną prośbę. – Dasz mi 20 złotych?

- Na co?

Reklama

- No... muszę oddać.

- Komu?

- Koledze.

- Dlaczego?

- No wiesz, ja... - zaczął się jąkać. - Założyłem się z Dominikiem i... przegrałem. Naprawdę nie wiem, jak to się stało, przecież zwykle wygrywam!

- Antek! Miałeś już nigdy tego nie robić! Nie dam ci nawet złotówki! Zaraz pójdziemy do rodziców tego kolegi i sprawę załatwimy. 

- Ale mamo...

- Koniec dyskusji! Mówiłam ci!

Kłopoty z Antkiem zaczęły się kilka miesięcy temu. Na wakacjach zakładał się z kolegami o różne rzeczy. Kto wygra bieg do końca ulicy albo który autobus szybciej przyjedzie.

- Zakładamy się o 2-5 złotych i potem mamy kasę na lody albo drożdżówki - z wypiekami na policzkach relacjonował mi syn.

Z początku nie widziałam w tym nic złego, dzieciaki miały zabawę. Nie przyszło mi do głowy, że to może się rozwinąć! Tymczasem w szkole Antek zaczął zakładać się coraz częściej i o coraz większe sumy. I co za tym idzie - częściej przegrywał.

- Wiesz, że twój mały ciągle prosi dziadka o pieniądze? - zapytała mnie któregoś razu mama. -  Raz na jakiś czas chętnie mu je damy, ale co tydzień to chyba przesada...

Wieczorem przyparłam Antka do muru i okazało się, że wyciąga kasę od dziadków na.... spłatę długów! Zabroniłam mu więc kategorycznie zakładania się. Wił się, ale obiecał, że już nigdy tego nie zrobił. A teraz to!

Jestem w kropce. Antek błaga mnie, żebym ostatni raz dała mu pieniądze i za nic w świecie nie szła z nim do rodziców kolegi. Płacze, że chcę go skompromitować przed chłopakami. Przyrzeka na wszystkie świętości, że nigdy więcej z nikim się nie założy. A ja się waham. Jeśli tym razem się ugnę, czy nie dam synowi sygnału, że obietnice mogą być łamane? Że nasze umowy nie obowiązują, kiedy mu nie pasują? Co zrobić? Musi ponieść jakąś karę za to, że się nie posłuchał. Tylko czy na pewno taką?

Dorota Szafarska z Pułtuska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje