Reklama

Reklama

Strach w pamięci

Była jesień, ciemno, przed godz. 22. Mężczyzna, który mnie zaatakował, był silny i miał nóż. Przystawił mi go do szyi, zdarł ze mnie ubranie...

Historia mojego strachu zaczęła się trzydzieści lat temu. Byłam wesołą, otwartą nastolatką. Miałam koleżanki, kolegów. Razem chodziliśmy na dyskoteki, jeździliśmy na wycieczki.

Po jednej z dyskotek wracałam sama do domu. Przez ten park przechodziłam wiele razy. Była jesień, ciemno, przed godz. 22. Mężczyzna, który mnie zaatakował, był silny i miał nóż. Przystawił mi go do szyi, zdarł ze mnie ubranie... Policja nigdy nie znalazła gwałciciela. Popadłam w depresję, z trudem skończyłam liceum. Moi rodzice, ludzie niezbyt wykształceni, nie wiedzieli, jak mi pomóc. Zresztą nie chciałam pomocy. Zamknęłam się na ludzi. Nie wychodziłam z domu.

Reklama

Poszłam do pierwszej lepszej pracy, jaka mi się trafiła. Szyłam ubrania w prywatnej firmie. Razem z Ukrainkami. Odpowiadało mi to. Rzadko rozmawiałyśmy.

Po kilku latach poznałam Marka. Spodobało mu się, że jestem taka cicha i spokojna. Pobraliśmy się. Zaczął wspominać o dziecku. Miałam opory, żeby pójść z nim do łóżka. W końcu opowiedziałam mu swoją historię.

Zapisał mnie na psychoterapię, potem chodziliśmy na nią razem.

Po roku zaszłam w ciążę. Urodziłam Ewę. Kiedy córka była już nastolatką, zauważyłam, że kontaktuje się tylko z koleżankami. W jej otoczeniu nie było chłopaków. Właściwie byłam z tego zadowolona. Nigdy nie zaczynałam z nią tematów damsko-męskich. Wydawało mi się, że tak jest bezpieczniej.

W liceum Ewa poznała Adriana. Bałam się, choć to głupie, że stanie się jej krzywda. Widzę, że zbliżają się do siebie coraz bardziej. Znów mam nawroty paniki, jak kiedyś w młodości, gdy Ewa wychodzi z nim wieczorem.

Myślę, o tym, żeby go jakoś od niej odsunąć. Ona widzi, że się dziwnie zachowuję. Nie wiem, co mam zrobić. Zostawić wszystko, niech samo się ułoży. A może porozmawiać z nią, opowiedzieć swoją historię. Żeby wszystko zrozumiała. Bardzo się tego boję...

Agnieszka (45 l.)

Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy