Reklama

Reklama

​Zamiast rodziny, on woli piłkę nożną!

Wyszłam za mąż 30 lat temu. Ze związku z Marianem urodził nam się syn, Radek. Dziś to dorosły, samodzielny, 28-letni mężczyzna. Skończył studia, ma dobrą pracę i z tego jestem dumna.


  Zamarzyło mi się jednak, by mieć synową i zostać babcią. Niestety, na to chyba się nie zanosi. Radek do tej pory nie związał się z żadną kobietą. Mówi, że nie ma na to po prostu czasu. Wszystkie wolne chwile poświęca bowiem swojej pasji. To piłka nożna. Gdy był dzieckiem, ganiał po podwórku za piłką do późnych godzin. Często krzyczałam nawet na niego, bo zaniedbywał odrabianie lekcji. Myślałam, że mu przejdzie. Ale nie przeszło. Wprawdzie przyłożył się do nauki i wyszedł na ludzi, ale piłka mu z głowy nie wywietrzała. Mało tego, nie tylko chodzi na mecze swojej ukochanej drużyny, ale odkąd się usamodzielnił, jeździ za nią po kraju i po zagranicy. Oczywiście z kolegami, takimi samymi jak on zapaleńcami. Zamiast odkładać na samochód albo mieszkanie, wydaje wszystko, co zarobi na bilety i pamiątki. W jego pokoju jest jak w jakimś muzeum sportu - koszulki, piłki, proporczyki, szaliki. Czego tam nie ma! Na półkach stoją jakieś puchary, figurki zawodników, na ścianach plakaty i zdjęcia.

Reklama

Czasami myślę, że on po prostu zwariował na tym punkcie. Mówię mu, Radek, zbliżasz się do trzydziestki. Pora się ustatkować. Piłka to dla nastolatków. A on na to, że nie mam racji. A prawdziwym kibicem jest się do końca życia. Spytałam Mariana, co on o tym sądzi, jako ojciec Radka. Powiedział, że jemu jest wszystko jedno. Bo Radek jest jeszcze młody, musi się wyszumieć i w końcu i tak się ustatkuje. No i przecież nie pije i w awantury się nie wdaje. Ja też lubię popatrzeć na dobry mecz - podsumował Marian, stając po stronie Radka. Co mam robić? Czy zostawić wszystko jak jest i czekać aż Radkowi przejdzie?

 

Bernadetta, 50 lat

 Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: piłka nożna | problemy | list

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje