Reklama

Reklama

Zima w mieście? Nigdy w życiu!

Mam duży kłopot z Adasiem – zwierzyłam się mojej koleżance. – Jak wiesz, pracuję tu od niedawna, nie dostanę więc urlopu, aby gdzieś z nim wyjechać na ferie.

- Zapisz go na zimę w mieście. W tamtym roku chodziły na nią moje dzieci, ośmioletni Damian i 10-letnia Helenka. I byli zadowoleni  - poradziła mi Asia. - Twój syn chyba jest w podobnym wieku?

- Adaś ma osiem lat. Świetny pomysł z tą zimą w mieście, że też sama o tym nie pomyślałam! - rozpromieniłam się i od razu zadzwoniłam do szkoły, by wszystkiego się dowiedzieć.

- Synku, zapisałam cię na zimę w mieście. Będziecie mieć ciekawe zajęcia w szkole, wyjścia na łyżwy, do kina, na spacery - poinformowałam od razu Adasia. Myślałam, że się ucieszy, a on... się rozzłościł.

Reklama

- Ale ja nie chcę! Nie jestem przedszkolakiem i nie będę tam chodził - zapowiedział hardo. - Poradzę sobie sam w domu.

- Kochanie - objęłam go i tłumaczyłam dalej cierpliwie. - Dzieci znajomej uczestniczyły w takich zajęciach w ubiegłym roku i bardzo im się to podobało. Tobie też się spodoba. Zresztą, nie mogę cię zostawić samego w domu na tyle godzin.

- Mamo, nie będę chodził w ferie do szkoły! Wolę w domu pograć na komputerze, obejrzeć film, spotkać się z Kubą i Radkiem. Zima w mieście jest dla maluchów! - Adaś aż się zacietrzewił.

I tak wyglądają wszystkie rozmowy na temat zimy w mieście. Synek płacze i wciąż prosi, aby pozwolić mu być samemu w domu. A ja jestem stanowczo temu przeciwna. Adam to tzw. żywe sreberko, na miejscu długo nie usiedzi, lubi być w ciągłym ruchu. Ma sto pomysłów na minutę! Na pewno będzie próbował je realizować i wtedy może zrobić sobie krzywdę. A jak zaprosi kolegów, to może być jeszcze gorzej...

Jak przekonać syna, że zajęcia w grupie są fajne, kształcące i ciekawe? A może jednak pozwolić mu być samemu w domu? Tylko, czy przez tyle długich godzin nie nabroi? Przecież to jeszcze dziecko, które wymaga opieki.

Edyta Stępień z Białegostoku

Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje