Reklama

Reklama

Zostanie na noc? Nigdy w życiu!

Pół roku temu moja 16-letnia córka Lena zaczęła spotykać się z o rok starszym kolegą ze szkoły, Danielem. Po szkole często u nas przesiadywali, dzięki czemu przekonałam się, że to dobrze wychowany i rozsądny chłopak. Dlatego propozycja mojej córki mocno mnie zdziwiła.

- Mamo, Daniel będzie u nas nocował - powiedziała jak gdyby nigdy nic. - Najlepiej od poniedziałku. Tak będzie wygodniej. Codziennie tłucze się tak daleko do domu po szkole.

- Chyba oszalałaś! Gdyby to była jakaś awaryjna sytuacja, no to owszem,  ale tak po prostu? Nie.

- Dlaczego nie chcesz się zgodzić? - napadła na mnie. - Mielibyśmy wieczory dla siebie.

- Bo to nie wypada. I ja się nie zgadzam. Zresztą, nie mamy gościnnego pokoju.

- Dodatkowy pokój nie jest do niczego potrzebny, Daniel zmieści się przecież w moim. Nie bądź taka niedzisiejsza. Miałam o tobie lepsze zdanie. Porozmawiaj z tatą i przekonaj go!

Reklama

- Mowy nie ma! - zakończyłam dyskusję.

Niestety, Lena przyjęła do wiadomości mojej odmowy i ciągle nagabywała mnie, czy nie zmieniłam zdania. 

- Nie wiem już, jak mam jej tłumaczyć, że to nie wchodzi w grę - poskarżyłam się siostrze.

- Nie tłumacz.  Powiedz, że nie ma mowy i dyskusja skończona. To twój dom i ty dyktujesz zasady. Jeszcze ci tego brakowało, żeby ten cały Daniel zrobił jej dzieciaka za twoim przyzwoleniem i pod twoim dachem.

- O czym ty mówisz? - przeraziłam się.

- A jak myślisz, oni będą tam spać jak aniołki każde sobie? Nie rozśmieszaj mnie!

Kiedy Lena kolejny raz zaczęła męczyć mnie w sprawie nocowania Daniela, od razu powiedziałam: nie. No i dopiero się zaczęło. Lenka płacze całymi dniami i... przestała ze mną rozmawiać.. Nawet mąż zaczął się zastanawiać, co się z nią dzieje. Jak się dowie, przy czym nasza córka się tak upiera, to dopiero będzie awantura!

Najlepiej byłoby, gdyby Lenka przyjęła do wiadomości moją stanowczą odmowę i zrozumiała, z czego ona wynika. Ale jak jej to wytłumaczyć, skoro wszystkie moje argumenty uważa za nieważne?

Mariola Witko z Kościana

Chwila dla Ciebie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje