5 powodów dla których tak ważne jest małżeństwo sakramentalne

Jeżeli żyjesz w związku małżeńskim, odkryłaś już zapewne, dlaczego jest ono tak ważne i doświadczyłaś już jego największych zalet. A może twoje małżeństwo było trudne i już się zakończyło? Jeżeli tak, nie porzucaj nadziei. Nadzieja przychodzi jednak dopiero wówczas, gdy zdasz sobie sprawę, że małżeństwo może być znacznie lepszym doświadczeniem, niż to, które już przeżyłaś, lepszym nawet, niż możesz to sobie wyobrazić. Oto 5 powodów dlaczego:

małżeństwo
małżeństwo© Photogenica

Początek

małżeństwo sakramentalne
© Photogenica

Małżeństwo to początek – początek rodziny – i zobowiązanie na resztę życia. Niesie ze sobą możliwość życia nie tylko dla siebie, ale także dla współmałżonka i dzieci. To nie tylko związek w sensie fizycznym, ale także duchowym i emocjonalnym. Związek ten jest odzwierciedleniem pojednania z Bogiem i Jego Kościołem.

Jedność

Kiedy mężczyzna i kobieta pobierają się, dwoje staje się jednym. Małżeństwo stanowi więź inną niż wszystkie. Małżonkowie są partnerami i stanowią drużynę, która wspólnymi siłami pokonuje wszelkie trudności życiowe.

Czystość

czystość w małżeństwie
© Photogenica

Małżeństwo zostało stworzone dla czystości. Nieustannie wiedzeni na pokuszenie, które dociera do nas zewsząd, w sakramencie małżeństwa możemy znaleźć bezpieczną przystań. Poprzez zaangażowanie, otrzymujemy miłość, która daje satysfakcję, poczucie bezpieczeństwa oraz zaspokojenie fizyczne, emocjonalne i duchowe.

Rodzicielstwo

Kiedy w małżeństwie pojawia się dziecko – biologiczne lub adoptowane – jest to jedno z największych błogosławieństw i najwspanialszych darów od życia. W dzisiejszych czasach około 40% dzieci wychowuje się bez ojców. Efekty tego zjawiska są zatrważające. Nieobecność ojca może wpłynąć na pojawienie się u dziecka problemów wychowawczych, które mogą prowadzić do tego, że dziecko zetknie się w przyszłości ze światem przestępczym lub będzie skłonne do używek. Dzieci wychowywane w zdrowych, zgodnych małżeństwach mają znacznie większe szanse na spokojną i dostatnią przyszłość.

Miłość

małżeństwo miłość
© Photogenica

Małżeństwo ma być odzwierciedleniem bezwarunkowej miłości Stwórcy do ludzi. Tylko prawdziwa miłość nigdy nas nie opuści i nigdy nas nie zawiedzie. Kiedy mężczyznę i kobietę łączy taka bezwarunkowa miłość, ich życie będzie pełne radości i spokoju.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas