Reklama

Reklama

6 mitów o zapobieganiu ciąży

Sporządziliśmy listę powszechnych wyobrażeń dotyczących metod zapobiegania ciąży. Nie daj się zwieść plotkom, zabezpiecz się.

Sprawdziliśmy, jakie wyobrażenia na temat antykoncepcji mają nastolatki. To grupa wiekowa najbardziej narażona na zajście w niechcianą ciążę. Oto mity, w które wierzy wielu młodych ludzi.

Reklama

Nie mogę zajść w ciążę, jeśli uprawiam seks na stojąco

Możesz uprawiać seks w każdej pozycji, jaką lubisz, także stojąc. Sperma i tak pływanie w kierunku twojej macicy, nawet jeżeli ty stoisz. Może płynąć tam dłużej, ale nie oznacza to, że nie dotarła na miejsce.

Podczas pierwszego razu nie zachodzi się w ciążę

Jeśli tak myślisz, jesteś w błędzie. Aby zajść w ciążę, wystarczy raz uprawiać seks, wliczając w to także pierwszy raz. Nie bądź naiwna i nie wierz, jeśli twoi znajomi mówią, że nic się nie stało, gdy robili to pierwszy raz, bo wówczas nie można zajść w ciążę.

Uprawiając seks w trakcie menstruacji, nie można zajść w ciążę

To również nie jest prawdą. Jeśli twój cykl jest krótki, od 21 do 24 dni, to jest całkiem możliwe, że owulacja następuje podczas, gdy wciąż krwawisz.

Nie mogę zajść w ciążę, ponieważ nie miesiączkuję jeszcze

Wiele nastolatków wierzy w ten mit, uprawiając seks bez zabezpieczenia. To błąd, możesz zajść w ciążę nawet, jeśli jeszcze nie miałaś pierwszej miesiączki.

Wystarczy, że po seksie dokładnie się umyję

Sperma naprawdę bardzo szybko się przemieszcza - nawet, jeśli bardzo szybko się umyjesz, jest zbyt późno...

Wytrysk poza pochwą chroni przed ciążą

Niestety, nawet jeśli wytrysk nastąpił po wyjściu z pochwy, nie jesteś całkowicie bezpieczna. Kropelki spermy mogły wydostać się wcześniej i trafić do pochwy. Podobnie, jeśli nasienie wytrysnęło blisko twoich narządów rodnych, np. na brzuch, mogło spłynąć i dostać się do pochwy.

Tłum. AP

Dowiedz się więcej na temat: seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje