Reklama

Reklama

6 największych łóżkowych błędów kobiet

Drogie panie, jeżeli nie jesteście zadowolone ze swojego życia seksualnego, pierwszą rzeczą jaką robicie, jest sporządzenie listy wszystkich wad i błędów waszego partnera. To prawda, że mężczyźni często nie rozumieją kobiecego ciała i sposobu myślenia, więc łatwo jest zrzucić całą winę na nich. Ale do tanga trzeba dwojga.

Terapeuci twierdzą, że ogromna część błędów, które czynią wasze życie seksualne nudnym, leży po waszej stronie. Przeczytajcie zatem o sześciu powszechnych błędach, jakie kobiety popełniają w swoim życiu seksualnym i nauczcie się, jak zmienić swoje niezbyt ekscytujące doświadczenia seksualne w pełnię satysfakcji, na którą zasługujecie.

Błąd numer 1: Nigdy nie inicjujesz seksu

Jest rok 2010, ale większość kobiet nadal przejmuje się sprawami, które bezpowrotnie należą do ubiegłego stulecia. Nie chcą wyglądać na zbyt agresywne lub uwodzić za mocno ze strachu, że zachowywałyby się jak "dziwki". Według profesora psychiatrii Lesa Parrota, autora książki "Szaleńczo dobry seks", największym błędem, jaki robią kobiety jest to, że nigdy nie przejmują inicjatywy. "Mężczyźni są zazwyczaj tymi, którzy inicjują seks i to wytwarza w nich poczucie, że istnieje dysproporcja w poziomach popędu seksualnego. Czują, że tak naprawdę ich nie pragniecie". Mężczyźni, podobnie jak kobiety, chcą być obiektem pożądania. "Trzymanie się dawnych ról seksualnych nie sprawi, że będziecie mieli udane życie seksualne" - mówi dr. Ruth Westheimer, terapeutka i profesor na Uniwersytecie w Nowym Jorku. "Mężczyźni są przekonani, że kobiety mają mniejszy popęd seksualny i biorą to do siebie, nawet jeżeli nie jest to prawda". Zatem bądź śmiała, pokaż mu, że go pragniesz i zrób pierwszy krok. Zrobisz wrażenie na twoim partnerze i przejmiesz kontrolę nad twoim życiem seksualnym.

Reklama

Błąd numer 2: Za bardzo martwisz się o swój wygląd

Myślenie o tym, jak wyglądasz podczas seksu, nie jest zbyt mądre. Nie ulega wątpliwości, że to będzie ci przeszkadzać w pełnym rozluźnieniu się i czerpaniu radości ze stosunku. Twój partner z pewnością zauważy ten niepokój i sam również nie będzie w pełni cieszył się tą chwilą. Skoncentruj się raczej na swoich zmysłach i przyjemnych doznaniach. To czego mężczyźni pragną najbardziej, to aby ich partnerki zapomniały o codziennych troskach, całkowicie zrelaksowały się podczas seksu i żyły właśnie tą chwilą. Nie zadręczaj się fałdkami tłuszczu na brzuchu lub rozmazanym makijażem. Zaufaj nam - podczas stosunku twój mężczyzna nawet tego nie zauważy! Specjalistyczne określenie tego zjawiska to "selektywna ślepota".

Błąd numer 3: Przyjmujesz, że seks nie znaczy dla niego aż tak wiele

Nie sądź, że seks jest dla twojego mężczyzny po prostu jeszcze jedną (może bardziej przyjemną) formą ćwiczeń! Większość mężczyzn uważa akt seksualny za bardzo ważny i nie powinnaś lekceważyć tego, co to dla niego oznacza. Badania pokazują, że mężczyźni i kobiety uważają stosunek w zaangażowanym związku za bardziej satysfakcjonujący od jednorazowej przygody. Dowodzą także, że to małżeństwa najczęściej mają najlepszy seks. Co ciekawe 52 proc. mężczyzn próbowało wykorzystać przygodny seks do rozpoczęcia trwałego związku i tylko jednej trzeciej się powiodło. A jaki płynie z tego morał? Nigdy nie przesądzaj, że twój mężczyzna jest nie jest romantyczny i chce seksu, a nie ciebie.

Błąd numer 4: Uważasz, że mężczyźni zawsze mogą

Tak - przynajmniej jeśli myślisz o nastolatkach. Jednak dorośli mężczyźni są inni. Presja życia codziennego - stres związany z pracą, rodziną, rachunkami - mogą oddziaływać na męski popęd seksualny. Większość kobiet jest nieprzyjemnie zaskoczonych tym faktem i biorą całą sprawę zbyt serio. Są tak zszokowane odkryciem, że ich mężczyzna nie jest w nastroju, że wprost nie mogą w to uwierzyć. Chociaż wiedzą, że same czasami nie są w nastroju, a przecież kochają swojego partnera, zaczynają natychmiast myśleć, że on już ich nie kocha. Drogie panie, on po prostu ma gorszy dzień.

Błąd numer 5: Nie mówisz mu, czego pragniesz

Szczera rozmowa o seksie i o tym, co lubimy, a za czym nie przepadamy, może być odrobinę niezręczna, nawet dla par, które są razem już od dawna. Jednak to jest jedyna droga do poprawienia i podtrzymania waszego życia seksualnego. Kobieta musi wziąć odpowiedzialność za swoją satysfakcję seksualną, ponieważ nawet najzdolniejszy kochanek nie będzie w stanie doprowadzić jej do orgazmu, jeśli ona nie powie mu, jak to zrobić. Dobra informacja jest taka, że większość mężczyzn naprawdę chce sprawić przyjemność kobiecie. Powiedz mu, jak to zrobić bez urażania jego ego, mieszając komplementy na temat tego, co on robi dobrze z sugestiami na temat tego, co niezbyt ci się podoba w waszym życiu seksualnym. Zaufaj nam - mężczyźni potrafią słuchać, szczególnie, jeśli głośno i wyraźnie wyjaśnisz czego pragniesz .

Błąd numer 6: Jesteś zła, jeśli on proponuje coś nowego

Jeśli para jest ze sobą od dłuższego, czasu to normalne, że chce uczynić swoje życie seksualne bardziej pikantnym przez wypróbowywanie nowych rzeczy. To, że twój partner sugeruje, abyście spróbowali czegoś nowego, nie oznacza, że nie jest z tobą szczęśliwy lub nie jest zadowolony z waszego życia seksualnego. Jednym słowem, nie odbieraj jego słów zbyt osobiście.

Oczywiście pozostań w granicach, które są akceptowalne dla ciebie. Nikt nie może cię zmusić do robienia czegoś, co uważasz za niemoralne. Grzecznie, ale stanowczo odmów i wyjaśnij, dlaczego uważasz te propozycje za nieodpowiednie.

Jeśli nie masz moralnych obiekcji, ale mimo to czujesz się niekomfortowo, powiedz mu o tym i poproś o wyrozumiałość. Nie reaguj zbyt gwałtownie - daj sobie czas na spokojne rozważenie jego pomysłów. Nigdy nie zaszkodzi sprobować.

tłum. Izabela Grelowska

A waszym zdaniem jakie łóżkowe błędy kobiety popełniają najczęściej? Piszcie w komentarzach!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje