Reklama

Reklama

Bikini - największą zmorą kobiet

Niemal połowa kobiet nie założy tego lata bikini, wskazują najnowsze badania.

Nawet, jeśli panie zdecydują się wyeksponować swoje ciała, trzy czwarte z nich będzie czuło się nieswojo w skąpym stroju plażowym.

Jak wskazują badania przeprowadzone przez marką kosmetyczną Nivea, jedynie sześć proc. kobiet tego lata będzie się czuło pewnie w swojej skórze i stroju bikini.

Częścią ciała, która powoduje u kobiet najwięcej stresów jest brzuch, jak również uda. 16 proc. pytanych pań przyznaje, że cała ich sylwetka jest przyczyną ich kompleksów.

Większość kobiet przyznaje, że pewność siebie można zyskać odpowiednio przygotowując swoje ciało do "sezonu bikini". 39 proc. pań przyznaje, że przed wyjazdem na wakacje korzysta z całej palety zabiegów od wizyt na siłowni, poprzez zabiegi w spa. Taka pielęgnacyjna rutyna powoduje, że 69 proc. respondentek czuje się nieco pewniej w stroju kąpielowym.

Reklama

Okazuje się jednak, że to nie konieczność poprawy swojego wyglądu, a chęć podobania się partnerowi skłania kobiety do zadbania o swoją sylwetkę przed wielkim plażowaniem. Prawie połowa kobiet zdradza, że komentarz partnera jest największym bodźcem do rozpoczęcia pracy nad ciałem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje