Bo Polska jest kobietą

Po raz pierwszy kobiety mają szansę na to, by one i ich interesy były reprezentowane w Sejmie. Kobiety wzięły sprawy w swoje ręce.

"Wszystko dla przyszłości i nic do ukrycia" to hasło przewodnie kampanii wyborczej Partii Kobiet. I rzeczywiście to zdanie zostało potraktowane dosłownie, bo panie, które znalazły się na plakacie wyborczym są bez ubrań. Jednak nie mają co protestować ci, którym mogłoby się wydawać, że to szerzenie pornografii . Nagość pań zdecydowanie przysłania bilboard z hasłem.

Reklama

Partia Kobiet, która powstała zaledwie 9 miesięcy temu solidnie przygotowuje się do najbliższych wyborów. Nakręcono specjalne klipy wyborcze, które będą rozpowszechniane w internecie. W planach są następne, w których udział ma wziąć m.in. Kayah. A wszystko po to, by głos kobiet był bardziej słyszalny w polskim parlamencie.

We wtorek na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej - główne aktywistki partii, w tym jej przewodnicząca Manuela Gretkowska przedstawiły założenie i cele Partii Kobiet.

- Dziś, kiedy kampania wyborcza trwa na dobre okazuje się, że kobiety stały się dla polityków elektoratem. Doszli do wniosku, że ten elektorat śpi w ich łóżkach. I z pewnością ta świadomość miała znaczący wpływ na ostatnie ustawy jakie przyjął Sejm. - powiedziała Manuela Gretkowska.

- Dla nas, dla Partii Kobiet, polityka to zajmowanie się ludźmi, a ludzie to kobiety i mężczyźni - dodała przewodnicząca.

Partia Kobiet, jako jeden z głównych celów stawia sobie rozwiązanie problemów związanych z opieką zdrowotną i edukacją.

Dowiedz się więcej na temat: Manuela Gretkowska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje