Reklama

Reklama

Bo Polska jest kobietą

Po raz pierwszy kobiety mają szansę na to, by one i ich interesy były reprezentowane w Sejmie. Kobiety wzięły sprawy w swoje ręce.

"Wszystko dla przyszłości i nic do ukrycia" to hasło przewodnie kampanii wyborczej Partii Kobiet. I rzeczywiście to zdanie zostało potraktowane dosłownie, bo panie, które znalazły się na plakacie wyborczym są bez ubrań. Jednak nie mają co protestować ci, którym mogłoby się wydawać, że to szerzenie pornografii . Nagość pań zdecydowanie przysłania bilboard z hasłem.

Partia Kobiet, która powstała zaledwie 9 miesięcy temu solidnie przygotowuje się do najbliższych wyborów. Nakręcono specjalne klipy wyborcze, które będą rozpowszechniane w internecie. W planach są następne, w których udział ma wziąć m.in. Kayah. A wszystko po to, by głos kobiet był bardziej słyszalny w polskim parlamencie.

Reklama

We wtorek na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej - główne aktywistki partii, w tym jej przewodnicząca Manuela Gretkowska przedstawiły założenie i cele Partii Kobiet.

- Dziś, kiedy kampania wyborcza trwa na dobre okazuje się, że kobiety stały się dla polityków elektoratem. Doszli do wniosku, że ten elektorat śpi w ich łóżkach. I z pewnością ta świadomość miała znaczący wpływ na ostatnie ustawy jakie przyjął Sejm. - powiedziała Manuela Gretkowska.

- Dla nas, dla Partii Kobiet, polityka to zajmowanie się ludźmi, a ludzie to kobiety i mężczyźni - dodała przewodnicząca.

Partia Kobiet, jako jeden z głównych celów stawia sobie rozwiązanie problemów związanych z opieką zdrowotną i edukacją.

- Będziemy dążyć do tego, aby został wprowadzony od dawna obiecywany koszyk świadczeń zdrowotnych. Żądamy również dofinansowania badań prenatalnych. Ważne są także kwestie dotyczące leczenia niepłodności, które są bardzo kosztowne i często przyszli rodzice wydają majątek, aby cieszyć się pociechą. Chcemy, żeby w tym zakresie metoda in vitro była dofinansowywana - powiedział Justyna Wasita, wiceprzewodnicząca partii.

Aktyw Partii Kobiet liczy na to, że uda się im wejść do Sejm i swój program realizować. Główną ideą jest poprawienia sytuacji kobiet i doprowadzenie do pełnego równouprawnienia. Członkom partii - bo należą do niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni - leży na sercu los kobiet wiejskich, których udział w życiu społecznym często sprowadza się do marginalnej roli.

- Cieszy nas bardzo, że docieramy do coraz większej grupy kobiet żyjących na wsi. Podczas organizowanych przez nas spotkań często brakuje miejsca w salach . To dobrze, że kobiety chcą coś zmieniać w swoim życiu. Zaczynają żądać i oczekiwać - dodała Justyna Wasita.

Zdaniem przewodniczącej Manueli Gretkowskiej Partia Kobiet to partia, która nie obiecuje, a planuje. Panie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich postulaty nie będą łatwe do zrealizowania, jednak liczą na to, że wyborcy dokonają właściwego wyboru.

Głosując na Partię Kobiet, kobiety tak naprawdę głosują na siebie - dodała Manuela Gretkowska.

Ale o tym, czy Polki zechcą wziąć swój los w swoje ręce przekonamy się dopiero 21 października.

We wtorek 20 września o godz. 14 zapraszamy na Transmisję w Interia.tv z udziałem Manueli Gretkowskiej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Manuela Gretkowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy