Reklama

Bo we mnie jest seks

Każda z nas zna słowa tej piosenki, lecz czy każda z nas odkryła własną seksualność? Czym ona jest, jak można ją w sobie obudzić i wreszcie jaka jest granica między poczuciem bycia sexy a czystą perwersją?

W piramidzie potrzeb autorstwa Abrahama Maslowa samą podstawę tworzą potrzeby fizjologiczne tj. snu, pokarmu, mieszkania a także potrzeba kontaktów seksualnych. Kiedy o tych pierwszych mówi się dużo, często zaniedbuje się tę najbardziej intymną sferę - sferę kontaktów seksualnych.

Czym jest seksualność?

Seksualność to naturalna wrodzona funkcja organizmu ludzkiego, jest jednym z głównych motywatorów do podejmowania relacji i kontaktów interpersonalnych. To co podkreślają wszyscy badacze.

Seksualny potencjał fizjologiczny człowieka ulega kształtowaniu całe nasze życie. Oznacza to, iż nabywamy doświadczenia, pewności siebie w byciu sexy poprzez bycie w nowych związkach, eksperymentowanie oraz lepsze poznanie partnera.

Reklama

Im bardziej sexy tym lepiej?

Niekoniecznie. I w tej dziedzinie obowiązuje zasada "co za dużo to niezdrowo". Aby poczuć własną seksualność i mieć pewność, że nasz partner w ten sposób nas postrzega ważna oprócz samej otoczki jest także więź emocjonalna między partnerami.

Jeżeli w naszym związku czujemy się bezpiecznie, mamy duże zaufanie do naszego partnera, wówczas ten stan bardzo mocno intensyfikuje doznania seksualne, w tym doznanie przyjemności.

Czuć się dobrze z samym sobą

Aby okryć własną seksualność, ważna jest samoakceptacja - aby pokochać kogoś, należy kochać samego siebie. Akceptowanie własnego ciała, poczucie pewności i sprawczości podwyższa naszą samoocenę. Z kolei wysokie poczucie wartości jest gwarantem satysfakcji z kontaktów seksualnych.

A więc do dzieła!

Co możemy zrobić aby rozbudzić drzemiącą w nas seksualność? Nie obawiaj się rozmowy ze swoim partnerem - taka wymiana zdań na temat jakości waszego pożycia może być dla obojga z was cennym źródłem informacji o waszej seksualności i wzajemnych potrzebach.

Zmień garderobę, odrobina koronek, satyny w twojej szafie z bielizną podniesie temperaturę w waszym związku. Eksperymentuj - ale nie na siłę! Sprawdź jakie pozycje seksualne dają wam dużo przyjemności, zastanów się z jakich gadżetów, pomysłów możecie jeszcze skorzystać podczas wspólnych chwil bliskości.

zdronet
Dowiedz się więcej na temat: Bo we mnie jest seks | seksualność

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy