Reklama

Reklama

Budujcie razem siódme niebo

Czy jest sens umawiać się na randki, po wielu latach wspólnego życia? Czy to możliwe, każdego dnia zakochiwać się w partnerze na nowo? Czy drobne z pozoru rzeczy mogą obudzić w was spontaniczność? Przekonaj się. To działa.

Lubimy być zakochani... Nasz organizm pracuje wtedy na najwyższych obrotach, wydzielając substancje odpowiedzialne za poczucie szczęścia.

Reklama

Z biegiem czasu - co jest zupełnie naturalne - stan euforii mija. Czy to znaczy, że kochamy mniej? Nic podobnego! Okazuje się, że aby naładować miłosne "akumulatory" wystarczą wspólne rytuały.

To właśnie one sprawiają, że rozumiecie się bez słów.

Wasze szczególne okazje

Wiele dni w roku musisz przepracować, spędzasz wtedy z partnerem bardzo mało czasu. Zdarza się również, że chcesz lub musisz spędzić któryś z dni samotnie.

Dlatego nie powinniście zapominać o ważnych dla was rocznicach i to zarówno tych "oczywistych", które obchodzi większość par na świecie, jak daty urodzin, imienin czy ślubu, ale także np. o rocznicy pierwszego pocałunku, zaręczyn, wspólnej nocy, pierwszej prawdziwej kłótni i pierwszego pojednania...

Z całego roku wybierzcie około dwunastu takich dat - wtedy, średnio raz w miesiącu będziecie mieli okazję do świętowania!

Starajcie się spędzać większość z tych świąt tylko we dwoje. Z atmosfery, która wtedy panuje między wami będziecie mogli czerpać energię na pozostałe, zwyczajne dni.

Zatęsknij do niego!

Aby na nowo pojawiło się uczucie zakochania i słynne "mrowienie w brzuchu", chociaż raz dziennie, szczególnie gdy jesteście daleko od siebie, pomyśl, jak bardzo brakuje ci partnera, jak za nim tęsknisz...

Spróbuj potraktować partnera, jak osobę, a którą wiąże się twój dobry nastrój. Nawet jeśli na co dzień nie jest ci do śmiechu, gdy on też jest przygnębiony, znajdź sposób, by poprawić mu humor. Szybko zorientujesz się, że działa to także na ciebie.

Staraj się unikać wybuchów złego humoru, kłótni, które pojawiają się nagle, " z niczego".

Zamiast tego, ustalcie jakiś konkretny dzień, w którym będziecie rozmawiać o trudnych sprawach, o problemach. Chodzi również o to, by partner zyskał czas, aby przygotować się psychicznie do tej rozmowy.

Zamiast roztrząsać jakąś sprawę w nieskończoność, postarajcie się skupić na danym problemie maksymalnie przez godzinę. Rzeczy, które złoszczą lub ranią, po jakimś czasie zaczynają nabierać zupełnie innego znaczenia.

Nie wstydźcie się czułości

Nawet jeśli już mieszkacie ze sobą, umawiajcie się na randki. Zachowujcie się wtedy w taki sposób, jakbyście chcieli raz jeszcze zdobyć partnera, sprawić, by zwrócił na was uwagę.

Możecie też umówić się z przyjaciółmi na podwójną randkę. Wtedy cała wasza czwórka będzie mogła uczyć się, jak - bez skrępowania - okazywać partnerowi czułość przy innych osobach.

Pomimo wspólnych rachunków i finansów, od czasu do czasu spraw bliskiej osobie jakąś przyjemność, płacąc za nią "własnymi" pieniędzmi.

Dowiedz się więcej na temat: rzeczy | życzenia | randki | niebo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje