Reklama

Reklama

Co dzieje się z twoim ciałem, gdy nie uprawiasz seksu?

Seks poprawia humor, pomaga spalić kalorie i spaja związek. A jaki wpływ na życie ma brak seksu?

Większa podatność na infekcje

Kto nie uprawia seksu, ten łatwiej się przeziębia. Abstynencja seksualna sprawia, że system immunologiczny staje się "mniej czujny". Badania dowodzą, że regularna aktywność seksualna pozytywnie wpływa na odporność (ma to prawdopodobnie związek z przygotowywaniem się organizmu na ewentualną ciążę).

Większy stres

Nie uprawiasz seksu? Gorzej radzisz sobie ze stresem. Badania dowodzą, że osoby, które nie kochają się regularnie, mają wyższe ciśnienie krwi w sytuacjach stresowych.

Mniejsze libido

Krótkotrwała abstynencja zaostrza apetyt na seks. Jednak dłuższa przerwa w pożyciu sprawia, że całkowicie można stracić ochotę na czułości. Dzieje się tak dlatego, że po dłuższym okresie unikania seksu, organizm zaczyna tłumić wydzielanie hormonów w odpowiedzi na bodźce seksualne.

Reklama

Gorsza kondycja układu krążenia

Udane życie seksualne poprawia kondycję układu krążenia. Badania wykazały, że uprawianie seksu co najmniej raz w tygodniu zmniejsza ryzyko zawału serca nawet o 45%. Niestety, rezygnując z seksu, rezygnujesz też z tego "lekarstwa".

Problemy z utrzymaniem wagi

Seks to jeden z najprzyjemniejszych sposobów spalania kalorii. W czasie 30 minut stosunku możmna spalić 150 kcal. Jeśli unikasz igraszek, a chcesz schudnąć, musisz znaleźć inny sposób na aktywność fizyczną.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy