Reklama

Reklama

Co oznaczają nasze fantazje erotyczne

W wyobraźni często realizujemy ukryte pragnienia. Czy mówią coś o nas?

Fantazjują zarówno kobiety, jak i mężczyźni, i - jak pokazują badania - robimy to często. Coraz częściej też śnimy seksualnie. Do erotycznych snów przyznaje się ponad 60 proc. Polek i 50 proc. Polaków. Takie marzenia wiele mogą o nas powiedzieć. Ważne, aby się ich nie bać i nie wstydzić! Seksuolodzy podkreślają, że mamy prawo je mieć, nawet gdy jesteśmy w stałym związku. "Mieszają się w nich realne zdarzenia czy przeżycia z przeszłości, ale także nasze potrzeby - świadome lub tłumione", mówi seksuolog i terapeuta Daniel Jabłoński. Nie ma jednej, uniwersalnej interpretacji danej fantazji. Ważny jest kontekst życiowy jej autora. Oto pięć najczęstszych kobiecych fantazji. Sprawdź, co znaczą.

Reklama

Marzę o ostrym seksie z elementami przemocy

Podnieca mnie świadomość, że tracę poczucie kontroli. Kocham się z kimś i mam skrępowane ręce, nie mogę się ruszyć, a mężczyzna robi ze mną wszystko, co zechce.

Seks z nieznoszącym sprzeciwu partnerem to częsty rodzaj fantazji. Jeśli w tym marzeniu kobieta jest zadowolona, to z pewnością nie marzy o gwałcie, bo on wiąże się z cierpieniem i bólem. Nie ma powodu do obaw. Kochanek w tej fantazji może być uosobieniem męskiej, pierwotnej siły. Co to oznacza? Jeśli miewasz takie fantazje, prawdopodobnie chciałabyś, aby twój partner był bardziej zdecydowany. Może jest zbyt delikatny, a ty chcesz, by pozwolił sobie na więcej i zaskoczył cię nieokiełznanym pożądaniem? Przy najbliższej okazji spróbuj go do tego zachęcić, odkryj przed nim swoje pragnienia.

Tego rodzaju fantazje mają też kobiety, które w życiu codziennym podejmują ważne decyzje, są np. szefami. Pragną odpocząć od tej roli i dać się zdominować.

W moich snach często kocham się z moim byłym facetem

Te senne marzenia są tak realne i intensywne, że gdy budzę się rano, wyobrażam sobie różne erotyczne scenariusze z moim byłym w roli głównej. A potem mam poczucie winy wobec męża.

To, co przeżyliśmy w poprzednich związkach, jest częścią naszej historii. To naturalne, że powraca we wspomnieniach, często bez naszej świadomej woli. Można być szczęśliwym w obecnym związku i jednocześnie wspominać czule dawną miłość. To naturalne i nie ma powodu, by mieć poczucie winy wobec aktualnego partnera. Jeśli śnisz często o swoim byłym partnerze, może to oznaczać, że twoje intymne relacje z nim były na tyle ekscytujące, że wciąż mają dla ciebie nieodparty urok i budzą w tobie żywe emocje. Albo, co równie prawdopodobne, że w zbliżeniach z mężem czegoś ci brakuje i taka fantazja stanowi formę rekompensaty.

Wykorzystaj te sny jako podpowiedź. Może warto coś urozmaicić w waszych życiu intymnym.

Fantazjuję o seksie z mężczyzną poznanym przelotnie lub nieznajomym

Miewam fantazje erotyczne związane z osobami poznanymi przelotnie. Robię to np. z przystojnym sąsiadem, nieznajomym, który uśmiechnął się do mnie w windzie czy panem z warsztatu samochodowego.

Kobiety często fantazjują o mężczyznach, którzy wysłali im jakiś sygnał, dali do zrozumienia, że uważają je za atrakcyjne. To świetny pretekst do tego, żeby sobie pomarzyć... A seks z nieznajomym ma pewien swoisty urok. Można swobodnie "sterować" zachowaniami takiej osoby w swojej wyobraźni. Można z nim zrobić to, na co ma się ochotę, bez żadnych zahamowań, bez wstydu. Jeśli masz tego rodzaju marzenia, przyjrzyj im się dokładniej. Może kochasz się z nieznajomym tak, jak nigdy nie odważyłabyś się ze swoim facetem?

Może w realnym życiu krępujesz się lub obawiasz, że twój partner uzna cię za wyuzdaną, dziwną albo cię wyśmieje. Boisz się jego oceny, ale masz na pewne rzeczy ochotę, więc odgrywasz je tylko w wyobraźni. Z drugiej strony, jeśli ów nieznajomy jest dla ciebie atrakcyjny, to nic pojawia się właśnie on. Być może - jeśli jesteś singielką - po prostu masz ochotę go poderwać, ale na razie brakuje ci na to odwagi. Wydaje ci się niedostępny i przeżywasz zbliżenie z nim tylko na poziomie marzeń... Może warto zrobić pierwszy krok?

Czasem miewam sny, że namiętnie całuję się i kocham z drugą kobietą

Ona delikatnie dotyka moich piersi, przytula mnie. Ten rodzaj kontaktu seksualnego jest dla mnie szczególnie zmysłowy i podniecający. Gdy się budzę z takiego snu, czuję się spokojna, szczęśliwa i szalenie kobieca.

Jak wynika z badań, kobiety często mają fantazje homoerotyczne. Taki rodzaj marzeń wskazuje najczęściej na potrzebę bliskości lub tęsknotę za czułością w relacji intymnej z partnerem. Może też wskazywać na chęć poprawy relacji z partnerem w ogóle - nie tylko w sferze seksualnej. Jeśli miewasz takie sny, prawdopodobnie chciałabyś, aby twój partner zachowywał się inaczej - był dla ciebie bardziej delikatny, czuły, poświęcał ci więcej uwagi, adorował cię. Może ostatnio macie dla siebie mniej czasu, żyjecie w stresie, w wielkim pośpiechu?

Może chciałabyś się na chwilę zatrzymać, zrelaksować. Seks potrzebuje szczególnej atmosfery i uwagi. Żeby pełniej go przeżywać, nie możemy myśleć o troskach dnia codziennego. Twoja fantazja może zatem sygnalizować, że oczekujesz od partnera, by był bardziej romantyczny, kupował kwiaty i okazywał ci względy tak, jak na początku znajomości. A w sypialni całował i dotykał cię tam, gdzie lubisz, prowadził długą grę wstępną. Swoje pragnienia możesz zrealizować. Zaaranżuj romantyczny wieczór we dwoje, zapal pachnące świece, pomóż marzeniom.

Pociąga mnie myśl o seksie w trójkącie lub nawet seksie grupowym

Sprawia mi ogromną przyjemność, gdy fantazjuję o seksie z dwoma mężczyznami. Leżę na łóżku, a oni obaj całują mnie i pieszczą. Czasem w moich fantazjach pojawia się także większa grupa osób, kobiety, mężczyźni oraz mój partner!

Seksualność kobieca jest nieco silniejsza niż męska. Rzadko który mężczyzna jest zdolny do tak długiego i intensywnego aktu seksualnego jak kobieta. Stąd - co zupełnie naturalne - kobiety bardzo często wyobrażają sobie, że są zaspokajane przez kilku mężczyzn. Tak, jakby tylko ich połączone siły mogły im dać pełną rozkosz. Jeżeli miewasz takie marzenia, może to oznaczać, że masz niezaspokojony apetyt na seks!

Spróbuj podzielić się tą fantazją z partnerem, zapytaj go, czy ma podobne. Może to wnieść wiele radości do waszego związku. Zachęcony twoim wyznaniem, będzie się starał kochać z tobą częściej, a wasze zbliżenia będą bardzo dalekie od rutyny...

Agnieszka Wilewska

konsultacja Daniel Jabłoński seksuolog i terapeuta z Centrum Integracji Psychicznej w Warszawie

Świat kobiety
Dowiedz się więcej na temat: seks | fantazja | związek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy