Reklama

Reklama

Co robić, by mieć więcej energii wiosną

O tej porze roku częściej patrzymy na świat przez różowe okulary. W euforię wprawia nas ciepłe słońce, świeża zieleń, zapach kwiatów... Nie pozwól, by ten cudowny stan szybko przeminął.

Budząca się do życia przyroda to dla wielu z nas pokaźny zastrzyk sił witalnych. Nic dziwnego, jesteśmy przecież jej częścią. Uśmiechamy się zdecydowanie częściej, rozpiera nas energia, czujemy się jakby ubyło nam lat...

Potraktujmy to jako pierwszy krok do pozytywnej przemiany. Zaprośmy szczęście na dłużej do naszego życia. Szkoda przecież byłoby nie wykorzystać szansy, jaką daje nam wiosenne przebudzenie.

Otocz się dobrymi myślami

Reklama

Choć każda z nas zmaga się z codziennymi troskami, nie warto, by to one skupiały całą naszą uwagę. Podążaj za iskierką radości, którą właśnie rozpaliła w tobie wiosna.

Unikaj towarzystwa malkontentów. Gdy życie nabrało jaśniejszych barw, nie dopuść, by inni przesłonili je szarością. Wykręć się jakąś wymówką, gdy koleżanka znów zaczyna narzekać na wszystko. Odważ się mieć inne zdanie niż teściowa, która zarzuca ci, że źle wychowujesz dzieci.

Sąsiadowi, który skarży się na pochmurny poranek, zwróć uwagę na obsypane słonecznymi listkami forsycje nieopodal waszego domu. Staraj się spędzać czas z ludźmi, tak jak ty przepełnionymi pogodą ducha.

Porażkę zamień w... krok do sukcesu. Nawet, gdy życie nie chce cię rozpieszczać, przestań użalać się nad sobą. Pamiętaj, że na szklankę do połowy pustą można spojrzeć inaczej - w połowie wypełniona jest wodą. Tak robią optymiści i są naprawdę szczęśliwsi!

Dlatego, gdy np. po rozmowie o pracę telefon milczy, pomyśl sobie: „Trudno, nie dostanę tej pracy, ale wiem, że muszę podszkolić swój angielski”. Energia i zapał do działania, jakie cię teraz rozpierają, ułatwią ci zabranie się do nadrabiania zaległości.

Pozwól na rozkwit marzeń

Która z nas nie pragnie wygranej w totka, podróży dookoła świata... Niech jednak pozostanie to w sferze fantazji. Może kiedyś... Namawiamy cię do realizacji ambitnych, ale realistycznych celów, które wciąż przekładałaś na później. Teraz, gdy w końcu masz poczucie, że możesz góry przenosić, jest na nie dobry moment!

Chciałaś zapisać się na kurs tańca, nauczyć się jeździć na rolkach, zwiedzić miasto, w którym nigdy nie byłaś, wybrać się na koncert rockowy? Do dzieła! Nowe zajęcia, umiejętności nie tylko przełamią codzienną rutynę, ale też pobudzą twój intelekt, ożywią wyobraźnię, podtrzymają zapał i chęć do działania.

Udowodnisz sobie, że wciąż na wiele cię stać. Twoje poczucie wartości wystrzeli do góry, jak kielichy kwiatów ku wiosennemu słońcu.

Planuj swoje przyjemności

Zapytasz, skąd wziąć czas na nowe inspirujące zajęcia? Wystarczy przeorganizować dzień!

Nie pozwól, by czas przeciekał ci przez palce. Czy naprawdę musisz oglądać po raz kolejny powtórkę swojego ulubionego serialu? Codziennie ścierać kurz z mebli? Wiosna to czas przełomu. Poddaj się tej fali, skończ z monotonią w codziennym życiu.

Rozdziel obowiązki. Przestań brać wszystko na siebie! Naprawdę nie jesteś niezastąpiona. Dzieci i mąż też mogą zaangażować się w prace domowe. Wiosną przychodzi nowe. Weź sobie tę zasadę do serca, także planując życie twojej rodziny.

Uszczęśliwiaj innych

Skupiając się na swoich potrzebach staraj się nie zapominać o innych ludziach, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących. To co dla ciebie może być drobnym gestem, im jest w stanie przynieść trudne do opisania szczęście.

Zastanów się, czy samotnej sąsiadce, która właśnie straciła pracę, nie zrobić świątecznej paczki, a chorej koleżance nie przynieść obiadu. Dobre uczucia, jakimi otoczysz innych, wrócą do ciebie ze zdwojoną siłą. Poczujesz satysfakcję, głęboki sens, tego co robisz. I po prostu zwykłe szczęście!

Opisz swoją przyszłość

Proponujemy ci proste ćwiczenie. Wystarczy długopis, kartka papieru i odrobina wyobraźni.

Napisz list z przyszłości do samej siebie. Na kartce napisz datę - dokładnie 6 miesięcy później od dnia, w którym piszesz list. Wymień wszystko, co wspaniałego wydarzyło się w twoim życiu. Słowa przelane na papier mają magiczną moc. Podążamy za nimi nie tylko w swoich pragnieniach, ale też realnych decyzjach, wyborach. Spróbuj zaprojektować cudowny finał najbliższego półrocza!

Zaproś wiosnę do domu

Wiosna sprzyja porządkom. Jednak nie namawiamy cię do wyczerpujących zajęć. Zalecamy drobne zmiany, które ucieszą twoje oko. Zrób wielki wiosenny remanent w szafie. Schowaj na samo dno ciepłe okrycia, kurtki, szaliki. Niech ich miejsce zajmą lekkie ciuszki. Przywołają miłe wspomnienia i zagwarantują obietnicę słonecznych chwil.

Odmień wnętrze. Zdejmij z okien ciężkie zasłony. Niech światło przepełni twoje mieszkanie. Ułóż na sofie kolorowe poduszki. Ustaw na stole bukiet wiosennych kwiatów, gałązek z młodymi listkami. Takie drobnostki świetnie wpływają na nastrój, odświeżają zmysły, dodają chęci do życia.

Graj w zielone jak najczęściej

Osoby, które spędzają czas na łonie przyrody, są pogodniejsze, optymistycznie patrzą na świat i lepiej radzą sobie ze stresem. Staraj się więc wygospodarować miłe chwile w otoczeniu zieleni.

Ruszaj się na zdrowie. Czy to będzie bieganie, jazda na rowerze, czy zwykły spacer – ważne jest, abyś miała okazję się rozruszać. To sposób na podtrzymanie dobrej formy. Ruch pomoże ci pozbyć się napięć i psychicznego zmęczenia.

Zaczerpnij powietrza. Przebywając na zewnątrz, oddychaj głęboko i spokojnie. Specjaliści polecają oddychanie przeponowe. Zatrzymaj się na chwilę, nabierz powietrza tak, jakbyś chciała wypełnić nim brzuch, następnie wolno je wypuszczaj. Powtórz wdechy ok. 10 razy, a poczujesz się zrelaksowana i spokojniejsza.

Konstultacja psychologiczna - Sylwia Kociszewska

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | wiosna | mieć | Noe | dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje