Reklama

Reklama

Co zdradza o tobie ulubiony kolor?

Niebieski to zdecydowanie najpopularniejszy kolor wśród ludzi. Aż 40 procent społeczeństwa na świecie wymienia go jako swój ulubiony. Na drugim miejscu znajduje się zielony, a po nim czerwony.

Jak ustalili naukowcy - każdy kolor mówi coś szczególnego o osobowości człowieka, który go wybrał.

Uważa się, że ludzie, którzy wymieniają czerwień jako swój ulubiony kolor, są zdecydowani, wiedzą, czego chcą i jak do tego doprowadzić. Są zdolni znieść każdą krytykę, chętnie stoją w centrum uwagi i chcą być podziwiani.

Inaczej ma się z kolorem niebieskim. W niektórych krajach na niebiesko maluje się okiennice i drzwi. Dzięki temu do domu zapraszano dobre duchy i bogów. To barwa niebios i wody. Dwóch obszarów, które gwarantują spokój. Dlatego też często związany jest z harmonią, zadowoleniem, spokojem, nieskończonością, ale i tęsknotą.

Reklama

Z niebieskich talerzy ludzie również mniej jedzą, bo mózg nie kojarzy tej barwy z pożywieniem.

Według uczonych ci, którzy wybierają niebieski są serdeczni, sympatyczni, wierni, godni zaufania, wyciszeni i inteligentni. Potrafią w sposób dyplomatyczny dojść do porozumienia, stawiają sobie ambitne cele, ale jednocześnie bywają uparci. Potrafią uszanować zdanie innych, a przy podejmowaniu decyzji zawsze starają się znaleźć rozwiązanie idealne dla wszystkich.


Żółć to kolor słońca, ale nie wzbudza dobrych emocji. Naukowcy uznali, że często wiązany jest z zazdrością, zdradą i tchórzostwem. Mimo wszystko wielu uważa żółty za kolor słońca, światła i radości. Dlatego też odpowiedzialny jest za kreatywność i szybkie kojarzenie faktów.

Ci, co wybierają go na swój ulubiony kolor, to osoby otwarte, z poczuciem humoru, a w życiu bardzo wysoko cenią sobie przyjaźń.

Częściej od żółtego to jednak zielony jest wymieniany wśród najbardziej ulubionych barw. Kojarzy nam się z wiosną, lasem, trawą, naturą, świeżością czy młodością. Dlatego też jest symbolem nadziei, młodości, przetrwania oraz tolerancji. Na większość ludzi działa uspokajająco.


Miłośnicy zieleni to ludzie zaufani, na których można polegać, bardzo szybko wyciągają wnioski i potrafią znaleźć rozwiązanie. To jednak również osoby pasywne w życiu, które rzadko wychodzą z własną inicjatywą.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: kolor | kolory | modne kolory | psychologia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy