Reklama

Reklama

Co zmienię w nowym roku

Nowy rok to jeden z tych momentów - jak urodziny, koniec albo początek związku, nowa praca - kiedy chętnie postanawiamy, że coś zmienimy w swoim życiu. Od jutra będę..., - właśnie, jaka?

Nie zakocham się

Nieudany związek, być może kolejny nieudany, zostawiasz za sobą wraz ze starym rokiem. Postanawiasz, że nie dasz się kolejny raz wciągnąć w pułapkę uczuć. Daj sobie trochę czasu, by rzeczywiście odetchnąć, a za jakieś pół roku ostrożnie rozglądnij się dookoła. To postanowienie wyjątkowe, bo możesz pozwolić sobie na jego złamanie. Pamiętaj tylko, by nie powtarzać tych samych błędów.

Obudzę w sobie kobietę

Polubię szpilki, będę regularnie odwiedzać salony piękności, zacznę nosić mini i głębsze dekolty. Pokochać siebie i kobietę w sobie to niezwykle ważne, by czuć się i być atrakcyjną. Warto dołożyć trochę starań i czasami zrezygnować z wytartych dżinsów.

Reklama

Rzucę palenie

Za pięć dwunasta zapalę ostatniego papierosa. To postanowienie należy do najczęstszych i zdecydowanie najlepszych, jeśli jesteś nałogowym palaczem. Ponieważ jednak w tym wypadku sprawa może być naprawdę poważna i niełatwa, uwzględnij konieczność skorzystania z metod pomocnych w rzucaniu nałogu.

Schudnę

Zacznij uprawiać jakikolwiek sport. Możesz na początek biegać nawet dwa razy w tygodniu, niekoniecznie codziennie. Wykup karnet na zajęcia sportowe, może to zmobilizuje cię do regularnych ćwiczeń. Zapisz się na to, co lubisz. Nie kieruj się modą. Znajdź klub blisko twojego domu albo pracy. Na miejscu czym prędzej nawiąż nowe znajomości. Wtedy chętniej będziesz tam wracać. Wprowadź dietę i nie jedz słodyczy. Mądry sposób odchudzania jest warty polecenia nie tylko ze względu na perspektywę lepszej sylwetki, ale też ze względu na korzystny wpływ na zdrowie. Bądź wytrwała. Taki tryb życia wyjdzie ci na dobre.

Posprzątam w swoich rzeczach

Jeśli po dwóch dniach wszystko wróci na swoje miejsce, czyli tam, gdzie być nie powinno, może szkoda czasu na sprzątanie? Chyba że obrastasz papierami i niepotrzebnymi rzeczami. Zrób to jak najszybciej. A potem wyznacz sobie jakiś dzień, popołudnie, godzinę, kiedy będziesz powtarzać tę czynność.

Zmienię wszystko

To radykalne postanowienie ma małe szanse na realizację, ale pamiętaj, że czasem wystarczy zmienić jedną rzecz, a reszta będzie tego następstwem. Źle czujesz się w związku i nie jesteś szczęśliwa, praca cię męczy i wypala, z rodziną nie możesz się porozumieć - może tak naprawdę tylko jedno z tych zmartwień jest warte zmiany. Porozmawiaj z kimś bliskim albo odwiedź specjalistę i przeanalizuj dogłębnie swoją sytuację.

Pamiętaj!
• Sformułuj postanowienia, to uporządkuje twoje pragnienia i zamiary.
• Sformułuj je tak, by raczej zaakcentować dążenie do celu niż jego osiągnięcie.
• Zapisz je na kartce.
• Bądź realistką.
• Zaproś kogoś do współpracy. Przed drugą osobą trudniej się usprawiedliwić.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje