Reklama

Reklama

Co zrobić, by nabrać ochoty na seks

Twój partner, gdyby mógł, kochałby się z tobą kilka razy dziennie. Wieczorem też nie potrzebuje jakiejś szczególnej zachęty.

Ale tobie ochota na igraszki nie przychodzi tak szybko. Jak to zmienić?

Reklama

Chciałabyś, żeby każdy seks kończył się orgazmem, ale wiadomo, że bywa różnie. Czasem masz wrażenie, że już nic cię nie zaskoczy, że wszystko odbywa się mechanicznie, według dawno wypracowanego schematu. Nic dziwnego, że gdy ukochany wieczorem zaczyna cię dotykać i pieścić, zdarza się, że wolałabyś robić coś zupełnie innego, a najchętniej pójść spać. Martwi cię ten brak podniecenia. Kiedyś było inaczej...

Ochota na seks rodzi się w twojej głowie. Dlatego naturalne jest, że gdy jest ona zaprzątnięta czymś innym (pracą, kłopotami z dziećmi, domowymi obowiązkami), ty nie umiesz tak od razu przełączyć się na tryb "kochanka". Pozostaje jeszcze kwestia orgazmu. Tym z nas, które nie mają go podczas stosunku (a jest to około 30 proc. kobiet), trudnej jest nabrać ochoty na sypialniane igraszki.

Dlatego powinnaś zrobić wszystko, by osiągać satysfakcję za każdym razem. Wtedy także częściej będziesz miała na seks ochotę, wiedząc, jakie to wspaniałe i rozluźniające doznanie.

Orgazm gwarantowany

"U pań doznania seksualne pojawiają się jednocześnie w dwóch miejscach" - pisze znany amerykański seksuolog dr David Reuben. W okolicach intymnych (pochwie, łechtaczce), ale także w mózgu. Jeśli ten ostatni się wyłączy, kobieta nie jest w stanie osiągnąć orgazmu.

Dzieje się tak z różnych powodów. Przede wszystkim dlatego, że w naszej kulturze seks jest wciąż traktowany jak coś nieczystego i wstydliwego, coś, o czym się nie rozmawia. Wstydzimy się swojej nagości i nawet często nie zdając sobie sprawy, myślimy o stosunku jako o czymś nieestetycznym i złym. Taki komunikat jest wpisany w naszą podświadomość i sprawia, że nie potrafimy w pełni oddać się przyjemności, doznawanej przy uprawianiu seksu.

Chcesz nauczyć się przeżywać orgazm? Przede wszystkim pozbądź się stereotypów. Seks jest wspaniały, a ty nie musisz się niczego wstydzić. Skoro twój partner chce się z tobą kochać, znaczy, że jesteś dla niego piękna i pociągająca. Zacznij też trenować swój mózg, przyzwyczajając go do... myślenia o seksie. Bo żeby nabrać na niego chęci, powinnaś być zrelaksowana, lekko oderwana od rzeczywistości i podniecona.

Jak to zrobić? Nie czekaj do ostatniej chwili. Już od rana myśl o wszystkich tych przyjemnych rzeczach, które powodują, że dreszczyk podniecenia przebiega ci wzdłuż kręgosłupa, a w mięśniach pojawia się lekkie mrowienie. Nawet kiedy siedzisz w pracy na nudnym zebraniu, zamknij oczy i wyobraź sobie, jak przeżywasz prawdziwą przyjemność. Oto nasze propozycje!

Kolacja, szampan i zmysłowe owoce

Zamknij na chwilę oczy i wyobraź sobie elegancko zastawiony stół, na nim schłodzony szampan, ty w seksownej sukience, a twój ukochany karmi cię truskawkami. Najpierw delikatnie wodzi owocem po twoich wargach po to, by za chwilę wsunąć go do twoich ust. Czujesz ten słodki smak? Możesz spróbować tej zabawy sama. Weź kawałek miękkiego owocu (np. kiwi albo banan) i jedz go najbardziej zmysłowo, jak potrafisz. Delikatnie ssij miąższ, odrywaj jego kawałki wargami. Smakuj jego słodycz. Poczujesz, jak delikatnie budzi się w tobie podniecenie.

Dowiedz się więcej na temat: ochota | partner | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje