Reklama

Reklama

Czy cel uświęca środki?

Gdy mój mąż miał jeszcze stałą pracę, jakoś dawaliśmy sobie radę ze spłatą pożyczki, którą zaciągnęliśmy na remont domu. Ale odkąd tylko ja zarabiam na życie, jest o wiele trudniej.

                           

Aby spłacać kredyt, a jednocześnie zapełnić lodówkę i zapłacić rachunki, musiałam oszczędzać na wszystkim, a i tak ledwo wiązaliśmy koniec z końcem. Wiem, że to nierozsądne, ale przez kilka miesięcy w ogóle nie spłacałam rat, a listów  z banku nawet nie otwierałam. 

Ale jak długo można tak żyć? Wybrałam się na rozmowę do banku. Niestety, okazało się że mam miesiąc na wpłacenie 1500 zł, w przeciwnym razie grozi mi egzekucja komornicza. Ale skąd ja wezmę tyle pieniędzy?!

Reklama

Syn od dawna zbierał na laptopa. Przez całe wakacje i w ferie pomagał w sklepie ojca kolegi ze szkoły. I tak oto udało mu się zebrać prawie 2 tysiące!

- Synku... - zaczęłam z wahaniem. - Wiesz, że tata stracił pracę, a bank...

 - Nawet o tym nie myśl! To są tylko moje pieniądze, zbierałem je tyle czasu!

 - Krzysiek natychmiast odgadł, o co chcę go prosić. 

Tłumaczyłam, że mu oddam, jak tylko będę mogła, ale zdaję sobie sprawę, że musiałby długo czekać na zwrot swoich oszczędności.

 Ale to dobry chłopiec. wie, że z pieniędzmi jest u nas teraz krucho. Ostatnio dał mi 100 zł na zakupy. Wzruszyłam się, ale zaraz zrobiło mi się wstyd.

- To ja powinnam dawać pieniądze Krzysiowi, a nie on mnie! - pomyślałam.

Wiem, gdzie syn trzyma pieniądze. Już tyle razy, pod jego nieobecność, wchodziłam do jego pokoju, otwierałam szufladę i...

- Nie! Przecież nie okradnę własnego dziecka! - zawsze wycofywałam się w ostatniej chwili.

Ale termin wpłaty zbliża się nieubłaganie... I w końcu będę zmuszona je wziąć! Trudno, jakoś mu to wytłumaczę i poproszę o wybaczenie. A może jeszcze raz porozmawiać z Krzysiem? Tylko jakich użyć argumentów?

 

Teresa Żmudzka (40 l.) z Pruszkowa

 
Bella Relaks
Dowiedz się więcej na temat: pieniądz | kredyt | kradzież

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje