Reklama

Reklama

Czy jesteś inteligentna seksualnie?

Czy wiesz, że inteligentni ludzie mogą być znacznie mniej inteligentni, gdy chodzi o seks? Sprawdź, co to jest inteligencja seksualna i jak się ją mierzy.

Seksualność ma wielki wpływ na nasze życie. Doktorzy Sheree Condrad i Michael Millburn, autorzy książki na temat seksualnej inteligencji, podkreślają , że seks wywiera największy wpływ na tych z nas, którzy nie są świadomi jego mocy, albo tych, którzy świadomie go ignorują. Inteligencja seksualna ma związek z seksualnym zadowoleniem i umiejętnością dostrzegania seksualnych potrzeb partnera.

Jesteś seksualnie inteligentna?

Inteligencja seksualna oznacza zespół umiejętności i wiedzy związanej z seksualnością. Im jesteś inteligentniejsza seksualnie, tym mniejsze masz problemy w życiu płciowym. Inteligentni seksualnie ludzie wiedzą dużo o seksie i swoim ciele, a także znają sposoby reagowania na różne bodźce seksualne.

Oczywiście, nie wystarczy przeczytać wielu artykułów lub książek na ten temat albo dokładnie zapoznać się z anatomią i psychologią człowieka. Inteligencja seksualna polega na umiejętności przełożenia wiedzy na praktykę. Nie chodzi jednak tylko o wiedzę, która jest dostępny dla każdego. Inteligentni seksualnie ludzie akceptują to, jacy są i realizują swoje pragnienia. Znają mapę własnych pragnień i fantazji.

Reklama

Są także świadomi negatywnych aspektów i postawy otoczenia, które nie zawsze pozwalają na realizację ich pragnień. Oni jednak wiedzą, jak otwarcie rozmawiać o seksie z partnerem i połączyć własne pragnienia z jego pragnieniami.

A czy ty rozpoznajesz siebie w tym opisie?

Tłum. AP

Intimate Medicine
Dowiedz się więcej na temat: seks | inteligencja | seksualna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy