Reklama

Reklama

Czy miłość do dziecka jest zawsze bezwarunkowa?

Nasz syn Paweł ma 17 lat. To nasze jedyne dziecko, w dodatku tak bardzo wyczekiwane.

Długo nie mogłam zajść w ciążę, Paweł urodził się dopiero 8 lat po naszym ślubie. Oboje z mężem pokochaliśmy Pawełka bezgraniczną miłością. Na prośbę męża zrezygnowałam z pracy, by zajmować się synem. Wróciłam do pracy dopiero, gdy Pawełek poszedł do szkoły podstawowej. Był bardzo dobrym, grzecznym chłopcem. Czasem coś spsocił, jak to dziecko, ale nie sprawiał nam większych kłopotów. Do czasu.

Gdy syn skończył 6 klasę, mąż dostał ofertę pracy w innym mieście. Przeprowadziliśmy się tam więc całą rodziną. Na osiedlu syn poznał nowych kolegów. Do dziś nie mogę pojąć, jak to możliwe, że tak bardzo uległ ich wpływowi. I że on - grzeczny, dobrze ułożony - znalazł wspólny język z takimi łobuzami. Serce mi krwawi, gdy o tym piszę.

Nasze jedyne dziecko zmieniło się nie do poznania. Mogłabym książkę napisać o tym, co ma na sumieniu. Papierosy, alkohol, ucieczki ze szkoły, drobne kradzieże, jakieś bijatyki... Po jednej z bójek był w takim stanie, że trafił do szpitala, był też w zakładzie poprawczym. Teraz jest trochę lepiej, Paweł wrócił do szkoły. Ale cały czas mamy z nim problemy. Tak bardzo kocham Pawła, teraz nawet jeszcze bardziej niż kiedyś. Okazuję mu miłość na każdym kroku. I choć on mnie odtrąca, wierzę, że i on jeszcze okaże mi trochę serca.

Reklama

Wiele bym dała za to, by znowu stał się dobrym dzieckiem. Codziennie się o to modlę. Najbardziej martwię się o męża. On znienawidził Pawła. Już dawno oznajmił mu, że jeśli się nie zmieni, to gdy tylko skończy 18 lat, wyrzuci go z domu. Nie wierzyłam własnym uszom. Powiedziałam mężowi, że nigdy się na to nie zgodzę. I że wtedy wyprowadzę się razem z synem. Na razie o tym nie rozmawiamy, ale atmosfera w domu jest nie do zniesienia. Nie wiem, co robić. Czy próbować wpłynąć na syna, by się zmienił, czy raczej rozmawiać z mężem?

Zofia, 50 lat

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: wychowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy