Reklama

Reklama

Czy on będzie dobrym tatą?

Jest przystojny i czarujący, ale czy na pewno nadaje się na ojca twoich dzieci? Sprawdź, jak rozpoznać, czy twój ukochany będzie dobrym tatą.


Naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu mają dla ciebie dobre wieści - kto jest dobrym partnerem, jest również dobrym rodzicem.

Ale jak rozpoznać dobrego partnera? Czy to ten, który dobrze tańczy i dobrze się ubiera? A może ten, który recytuje wiersze i otacza się aurą tajemnicy?

Dobry partner jest opiekuńczy

Chociaż na początku związku różne cechy mogą wydawać się atrakcyjne i pociągające, z czasem staje się jasne, że utrzymaniu związku sprzyja: opiekuńczość i troskliwość. Abigail Millings z Uniwersytetu w Bristolu twierdzi, że kluczową cechą jest zdolność do dostrojenia się do potrzeb drugiej osoby. Oznacza to umiejętność dostrzegania tego, czy druga osoba ma zły dzień, a także zdolność do poprawienia jej humoru. Dobry partner nie tylko wie, jak poprawić nasz nastrój, ale też chce to zrobić.

Reklama

Troskliwy rodzic

  Naukowcy twierdzą, że zestaw cech i umiejętności, które składają się na bycie opiekuńczym i wrażliwym jest taki sam w przypadku różnych relacji. Kto potrafi słuchać i wczuć się w sytuację swojego partnera, potrafi też słuchać i rozumieć swoje dzieci. Potwierdziły to badania przeprowadzone na 125 parach mających dzieci w wieku 7-8  lat.

Już go nie zmienisz

Autorzy badań podkreślają, że nie trzeba być w związku, aby być dobrym rodzicem. Wiele osób wspaniale troszczy się o swoje dzieci nie mając partnera.

Ale są też wnioski mniej optymistyczne. To jak my traktujemy partnera nie ma wpływu na to, jakim jest on rodzicem.

Lepiej więc docenić czułość, troskę i opiekuńczość. Nie ma co liczyć na to, że naszą miłością odmienimy serce zatwardziałego egoisty.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rodzicielstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy