Reklama

Reklama

Czy to jest odpowiedni partner dla ciebie?

Być może właśnie się zakochałaś i jesteś przekonana, że spotkałaś "tego jedynego". Mimo to, warto jeszcze raz zastanowić się nad tą kwestią. Co sprawia, że mężczyzna jest dla ciebie właściwym partnerem?

Umie słuchać i potrafi cię rozśmieszyć

Odpowiedni partner sprawia, że czujesz się zrelaksowana, zadowolona z siebie i spokojna. To osoba, która z łatwością potrafi wywołać uśmiech na twojej twarzy i z którą możesz być po prostu sobą. Jeśli masz poczucie, że jemu nie spodobałby się twój charakter, to zapewne ma to coś wspólnego z niezgodnością waszych osobowości.

To ważne, aby twojemu partnerowi nie brakowało pewności siebie, ale nie powinien też być arogancki. Powinien dobrze czuć się w swojej skórze, ponieważ pozytywna energia, którą emanuje taki człowiek, dobrze oddziałuje na związek.

Reklama

Mężczyzna, który jest zadufany w sobie, który z ledwością cię zauważa lub który nieustannie się nad sobą użala, niewątpliwie nie będzie dla ciebie dobrym partnerem. Jeżeli chcesz się czuć kochana, musisz się zastanowić, czy twój wybranek jest w stanie otoczyć cię miłością.

Właściwy mężczyzna to ten, który stara się uczynić cię szczęśliwą. Nie chodzi tu o wyłącznie o obsypywanie prezentami, a raczej o stworzenie bliskiej i pełnej ciepła relacji.

Jest to związane z empatią i zdolnością do troski o innych, a te cechy człowiek ma, albo nie. Odpowiedni partner to ktoś, kto szanuje ciebie, twoje sekrety i intymność, którą z tobą dzieli.

To ktoś, kto próbuje rozwiązać twoje problemy razem z tobą, a nie z twoją matką lub przyjaciółmi.

Kobiety uwielbiają figlarnych mężczyzn, którzy wiedzą, jak cieszyć się życiem, ale te cechy nie dowodzą, że mężczyzna będzie odpowiednim partnerem życiowym.

Nie ma ludzi bez wad

Jakie są jego wady i czy rzeczywiście jesteś w stanie z nimi żyć? Czy są to nawyki, które uważasz za zasadniczo nieszkodliwe, czy też nie jesteś w stanie znieść niektórych jego zachowań, takich jak: palenie, flirtowanie z innymi kobietami lub hazard? Powinnaś pamiętać o tym, że w ciągu następnych kilku lat on nie stanie się innym człowiekiem, a ty nie możesz sprawić by się zmienił.

Równocześnie twoje oczekiwania powinny być realistyczne. "Właściwy partner" nie oznacza "idealny mężczyzna" - idealni mężczyźni nie istnieją.

Ty także nie jesteś perfekcyjna i właśnie dlatego powinnaś zwracać uwagę na to, jak on reaguje na twoje gorsze dni i złe nastroje. Wykazuje się zrozumieniem, wie jak cię uspokoić, czy może sprawia, że denerwujesz się jeszcze bardziej? Jeżeli tak właśnie się dzieje, to prawdopodobnie on nie jest odpowiednim partnerem dla ciebie. Oznacza to, że albo wasze charaktery są niezgodne, albo on ma nierealistyczne oczekiwania i chciałby idealnej, cichej i uległej kobiety.

Jak dobrze się znacie?

Wszyscy mamy swoje małe sekrety, ale jeżeli nie wiesz za dużo o swoim ukochanym, sytuacja jest raczej dziwna. Czy opowiadał ci, gdzie chodził do szkoły, jakie są jego stosunki z rodzicami i jak wygląda jego praca? Nawet jeśli twój mężczyzna jest nieśmiały, to to są podstawy i powinno cię zastanowić, dlaczego on nie chce dzielić większej części swojego życia z tobą. Być może ma coś do ukrycia, a może jest tak powściągliwy, że nigdy nie zdołasz go poznać. Odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz być w związku, w którym tylko ty jesteś szczera i otwarta.

Psychologowie sugerują, aby starać się poznać mężczyznę na podstawie tego, jak zachowuje się w konkretnych sytuacjach. Obserwuj go, kiedy rozmawia ze swoimi przyjaciółmi i krewnymi: traktuje ich z szacunkiem, czy może jest arogancki i złośliwy? Jak się zachowuje, kiedy jesteś chora? Opiekuje się tobą? Jest troskliwy czy obojętny? Takie sytuacje mogą ci wiele powiedzieć o jego stronie emocjonalnej.

Zwróć też uwagę, jak reaguje, kiedy coś idzie nie po jego myśli. Przyjmuje to spokojnie czy z irytacją? Zastanów się, jak ty będziesz znosić jego reakcje na dłuższa metę. Oczywiście to, jaki partner jest odpowiedni dla ciebie zależy też od twoich indywidualnych cech, ponieważ każda kobieta ma swoją własną wizję idealnego partnera.

Powinnaś jednak poszukiwać obszarów, które będą was łączyć: przede wszystkim podobieństwa w waszych reakcjach emocjonalnych, przynajmniej częściowo wspólnych zainteresowań i podobnych planów na przyszłość.

Tłum. Iza Grelowska

Intimate Medicine
Dowiedz się więcej na temat: partner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje