Reklama

Reklama

Dieta gorącego seksu

Nazbyt często romantyczny wieczór spędzony we dwoje w uroczej intymnej restauracyjce, ogranicza się do butelki wina, której towarzyszy mniej lub bardziej wypieczony stek z zapieczonymi ziemniakami, górą zielonej sałaty oraz ogromny czekoladowy deser na zakończenie.

To faktycznie doskonały przepis nie na seks, lecz... sen.

Reklama

Po tak obfitym posiłku ciało i duch stają się ociężałe i łóżko nie kojarzy się uczestnikom kolacji z niczym innym, jak głębokim snem.

Seksualność wymaga innej stymulacji. Najlepszym sposobem na utrzymanie libido na wysokim poziomie jest podgrzewanie ciała niskotłuszczową i niskocholesterolową dietą urozmaicaną regularnymi ćwiczeniami fizycznymi. To gwarantuje sprawność fizyczną i seksualną na długie długie lata, a nie tylko najbliższy wieczór.

Według mitów Afrodyta zrodziła się z morskiej piany, dlaczego też wiele owoców morza uważa się za afrodyzjaki... Wśród 'pewniaków' wymienia się m.in. ostrygi i homary. Ciało rozpalają też przyprawy, najlepiej: curry, kminek czy pieprz cayenne. Znawcy tematu zwracają uwagę na to, by przyrządzać smakowite jedzenie, na myśl o którym cieknie ślinka, które ma nie tylko zaspokajać głód. Nie bać się eksperymentować z tak wyszukanymi produktami, jak owoce morza, oliwki, karczochy, szpinak, szparagi, dobre sery pleśniowe, ale i z bardziej tradycyjnymi i powszechnie znanymi - truskawkami, borówkami, grejpfrutami, orzechami i czekoladą.

Danie nowe i rzadkie, niekiedy obce polskiej kulturze kulinarnej, może stać się właściwym bodźcem do rozpoczęcia seksualnych igraszek.

Grzechem śmiertelnym dla seksu jest podawanie tłustych potraw, zawiesistych sosów, ciężkich mięs i wszystkiego, co jest trudne do strawienia. Proces trawienia angażuje bowiem całą dostępną krew krążącą w żyłach w jednym tylko celu - usprawnienia działania układu trawiennego zamiast... rozrodczego. Nie należy się też raczyć zbyt dużą ilością alkoholu, podany w małych ilościach działa rozluźniająco na mięśnie i... nakazy moralne. W dużych ilościach natomiast działa uspokajająco i niekiedy usypiająco.

Dowiedz się więcej na temat: wieczór | dieta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje