Reklama

Reklama

Dlaczego nie mam ochoty na seks i jak to zmienić?

Martwisz się, że jego pieszczoty nie działają na ciebie jak kiedyś? Coś spowodowało, że twoje libido spadło. Dowiedz się, jak temu zaradzić!

Pamiętasz, jak kiedyś wręcz nie mogliście się od siebie oderwać? Wykorzystywaliście każdą chwilę, by pobyć sam na sam. Partner działał na ciebie jak magnes, a seks z nim sprawiał ci ogromną przyjemność. Dlaczego więc teraz jest inaczej? Jakby w twojej głowie ktoś nacisnął guzik i wyłączył funkcję: seks. Partner jest sfrustrowany i nie rozumie, co się stało. Ty też, bo boisz się, że na tym tle pojawią się konflikty.

Wytłumacz mu, co się dzieje

Reklama

Dla ciebie kochanie się to poza fizycznością także emocjonalne zbliżenie, to wzmacnianie więzi między wami i okazywanie sobie miłości. Dla twojego partnera to po prostu seks - wyładowanie, akt fizyczny, nie łączy go z emocjami tak jak ty. Dlatego pewnie tak trudno mu zrozumieć, że możesz nie mieć ochoty na zbliżenie, a jednocześnie chcieć się do niego przytulić.

Ważne jest, byś rozmawiała z nim o tym, co się z tobą dzieje. Razem szukajcie przyczyn. Pod żadnym pozorem nie udawaj, że nie ma problemu. A już na pewno nie zmuszaj się do czegoś, na co nie masz chęci, bo tylko poczujesz niesmak do siebie samej.

Kobiece libido bywa kapryśne, dlatego ważne jest, by szybko znaleźć przyczynę jego spadku i sprawić, by wszystko wróciło do normy.

Wkradła się rutyna

Czy brak ochoty na seks pojawił się nagle, czy sytuacja pogarszała się stopniowo? Być może jesteś po prostu znudzona tym, co dzieje się w sypialni. Jeśli zawsze odgrywacie ten sam scenariusz i ty z góry wiesz, co zaraz nastąpi, naturalne jest, że zbliżenia przestały cię ekscytować. Podobnie jak partner, w którym już od jakiegoś czasu nie widzisz seksownego kochanka.

Jak to zmienić: Sama nie rozwiążesz problemu, dlatego porozmawiaj z mężem. Ale zanim to zrobisz, zastanów się, czy jest coś, co on może zrobić. Pomyśl o swoich pragnieniach i o tym, czego byś chciała w łóżku. Jeśli widzisz, że sami sobie nie poradzicie, namów partnera na wizytę u specjalisty. Seksuolog podpowie wam, jak możecie na nowo rozbudzić żądze.

Dowiedz się więcej na temat: partner | libido | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje