Reklama

Reklama

Dowiedz się, dlaczego jesteś sama i zmień to!

Twoja niezależność odstrasza

Reklama

Jesteś energiczną i przebojową kobietą, która wie, czego chce. W pracy jesteś lepsza od niejednego faceta i przyzwyczaiłaś się, że to ty podejmujesz decyzje. Płeć męska to dla ciebie wyzwanie, chcesz im dorównać, choć... tak właściwie to oni próbują dorównać tobie.

Uważasz, że jesteś samodzielna i generalnie świetnie radzisz sobie w życiu. W mężczyznach widzisz raczej partnerów, niż kogoś, kto musi się tobą opiekować. Ale czy na pewno?!

• Postaw się w jego sytuacji. Jesteś silna, zdecydowana, wiesz, czego chcesz, więc w jaki sposób on ma cię zaskakiwać? To ty zawsze wybierasz lokal na randkę, film w kinie i to, jak spędzicie następny weekend? Mężczyźni od niedawna przystosowują się do sytuacji, w której kobiety nie muszą i nie chcą już wspierać się na ich silnych ramionach. Od zawsze byli myśliwymi, ale teraz nie do końca wiedzą na czym stoją.

Pokazując mu swoją samodzielność, nie ułatwiasz mu zadania tylko zwyczajnie onieśmielasz. Pamiętaj, że związek partnerski to nie tylko niezależność, ale przede wszystkim kompromis i to już od samego początku każdej znajomości.

• Pozwól się sobą zaopiekować. Jeśli wszystko będziesz robiła za niego, bo ty wiesz lepiej lub po prostu jesteś do tego przyzwyczajona, on nie będzie mógł się wykazać. Nie musisz cały czas stać na stanowisku, gotowa do działania. Pozwól, że ktoś zrobi coś za ciebie i dla ciebie. Poczuj, jak to jest, gdy on o ciebie dba, opiekuje się, troszczy.

Pozwól mu coś ugotować dla ciebie, nawet jeśli będzie to zupełnie niezjadliwe. Potem najwyżej zamówicie coś na wynos. Liczą się przecież chęci. Do tej pory byłaś samowystarczalna, ale czy szczęśliwi szczęśliwa?

Przyznaj się przed sobą, że czasem masz ochotę po prostu wtulić się w jego ramiona i poczuć się w nich taka niesamowicie bezbronna. Nie myśl, że to oznaka słabości, to naturalna potrzeba wsparcia, poczucia bezpieczeństwa, którego w głębi duszy potrzebuje każda supermanka. A i on poczuje, że w końcu jest ci naprawdę potrzebny.

• Podejmujcie decyzje wspólnie. Do tej pory to ty podejmowałaś decyzje, gdzie jedziesz na wakacje, jak spędzasz święta i weekendy. Teraz to będzie już wasze wspólne życie i wspólne plany. Nie zachowuj się więc, jakbyś była jego szefową. Nie mów wciąż "to zrobimy tak, a to tak". Weź pod uwagę również jego potrzeby i uczucia. Może on wcale nie lubi chodzić po górach, tylko spacerować nad morzem.

Zapytaj, czego on pragnie, a czasem ustąp, nawet jeśli propozycja wydaje ci się niedorzeczna, może jednak będzie bardzo fajnie. Związek polega na kompromisach. Przez życie będziecie szli przecież razem wzajemnie się wspierając.

• Nie bój się być kobietą. Może to dziwnie brzmi, ale przy tobie faceci mogą poczuć się bezwartościowi. W końcu jesteś przebojową i silną babką. Być może nawet nieświadomie odstraszasz facetów tym, że sama wymieniasz w domu żarówki i zmieniasz koła w samochodzie.

Oczywiście musiałaś się tego wszystkiego nauczyć, żeby co chwila nie wołać sąsiada na pomoc. Jesteś niezależna finansowo, więc jego samochód też nie robi na tobie specjalnego wrażenia.

Daj mu jednak przestrzeń na bycie mężczyzną. Nie chowaj swojej wrażliwości i emocji, nie musisz być cały czas taka rzeczowa. Prawdopodobnie kobiecość kojarzy ci się ze sprzątaniem, praniem i gotowaniem, ale to nieprawda. Można przecież być osobą zdecydowaną i niezależną, a jednocześnie mieć w sobie naprawdę wiele ciepła delikatności i czułości.

Dowiedz się więcej na temat: niezależność | miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje