Reklama

Reklama

Drobiazgi, które budują związek

Związek należy pielęgnować - każdy wie, ale jak to robić, kiedy jesteśmy zabiegani, zajęci pracą i tak naprawdę spotykamy się wieczorem?

Dobrym sposobem są wspólne posiłki. Francuski socjolog Claude Kaufmann uważa, że banalne pytanie - czy chcesz spróbować - w rzeczywistości jest chęcią wspólnego odczuwania, bliskości. Jeśli rano brakuje wam czasu na wspólną kawę przed wyjściem do pracy, postarajcie się o wspólny wieczorny posiłek. Można porozmawiać o wszystkich ważnych sprawach, które nagromadziły się w ciągu dnia a przy okazji zrelaksować się w dobrym towarzystwie. Podobno wspólne gotowanie jest niezwykle seksowne... A posiłek przygotowany we dwoje zupełnie inaczej smakuje niż pizza z dostawą do domu. Poza tym spędzony wspólnie czas to zawsze cenne chwile w naszym "szybkim życiu".

Reklama

Pamiętam o tobie cały czas

Celebrowanie małych przyjemności, rytuały i drobne prezenty budują bliskość i podtrzymują dobrą atmosferę. Nie trzeba od razu biec do jubilera po najnowszy model zegarka Bonda lub kolię z brylantami - wystarczy kwiat lub czekoladka, miły liścik lub SMS w ciągu dnia, które świadczą o tym, że pamiętasz i myślisz o swojej drugiej połówce. Romantyczny spacer wieczorem albo robienie wspólne tego, co lubi twój partner. Jeśli on jest fanem piłki nożnej - obejrzyj razem z nim od czasu do czasu mecz, jeśli interesują go samochody - zobacz galerię najnowszego modelu odjazdowego auta, nawet jeśli kompletnie cię to nie interesuje.

Bycie razem, budowanie związku wymaga kompromisów i ciągłych ustępstw od obydwu stron, każdy przecież jest inny i inaczej reaguje na stres, niepowodzenia i radości. Każdego dnia uczymy się przecież czegoś nowego o swoim partnerze. Szczęśliwy związek to nie tylko szał uczuć i zakochanie po uszy, to codzienna praca, ważne więc, żeby była przyjemna...

AP

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje