Reklama

Reklama

Dziewięć największych bzdur na temat związków. Lepiej przestań w nie wierzyć!

Pierwsza miłość rzadko się udaje

Reklama

Pierwsza miłość zwykle jest szczeniacka, a pierwszy związek umiarkowanie poważny - głosi stereotyp. I choć wiele jest historii potwierdzających tę prawdę, w końcu w wieku kilkunastu lat rzadko potrafimy zbudować poważną relację, nie do końca znamy samych siebie, bywamy niedojrzali, niekoniecznie dobrze wiemy, czego oczekujemy od życia, to świat pełen jest udanych małżeństw, które poznały się w szkole podstawowej. 

Na świecie są więc tacy, którzy potrzebują spróbować kilku związków, zanim zdecydują się na ten jeden. Ale są i inni, którzy od razu wiedzą, że trafili w dziesiątkę i za pierwszym podejściem znaleźli miłość życia.

Nie chce się żenić? Na pewno cię nie kocha

Ślub jest najpiękniejszym dowodem miłości, więc mężczyzna, który unika związku małżeńskiego, nie traktuje partnerki poważnie - brzmi teoria. A jak jest w praktyce? Miłość to jedno, gotowość do małżeństwa to drugie i obie te rzeczy nie zawsze idą w parze. 

Oczywiście sytuacja, w której ona marzy o przysiędze przed ołtarzem, a on nie chce nawet spokojnie porozmawiać na ten temat jest przykra i dla wielu par - bardzo kryzysowa. Warto jednak przyjrzeć się tematowi głębiej: dlaczego zależy ci na ślubie koniecznie teraz? Czy jesteś w stanie poczekać? Co wpływa na jego decyzję? Czy jest w stanie otwarcie mówić o swoich uczuciach na ten temat? Uzasadnić je? Zaplanować dalszą przyszłość? 

Róbcie jak najwięcej rzeczy razem

Uwielbiasz wieczorne wypady na zumbę, a twój ukochany uprawia w tym czasie jogging z najlepszym kumplem. Lubisz teatr, w którym on zasypia po 10 minutach. Zdarza wam się spędzić weekend osobno, każde na wyjeździe z paczką swoich znajomych. 

Żadna z tych sytuacji nie jest zła i nie świadczy o tym, że niezbyt zgodna z was para. Warunek jest jeden: dla obojga czas spędzony bez drugiej połowy jest w porządku i żadne nie czuje się porzucone. Ty idź do teatru z przyjaciółką, on niech biega bez ciebie, skoro lubi. Dobrze się czasem stęsknić!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje