Reklama

Reklama

​Faceci i miłość

Superfacet powinien nie tylko wielbić twoje ciało, lecz także wytwarzać wibracje, od których szybciej zabije ci serce: powinien cię w sobie rozkochać! Jak oni kochają - analizuje Catherine Grey, autorka książki "Superfacet nie istnieje, i co z tego?".

Problemy z sercem mogą być u faceta albo nabyte (związane z sytuacją rodzinną) albo wrodzone (związane z sytuacją osobistą). No to jedziemy!

Facet, Który Kocha za Bardzo

Szaleje za tobą. Patrzy na ciebie tak, jak się patrzy na eklerkę, wracając w niedzielny poranek z joggingu. Twoi rodzice go uwielbiają, twoje przyjaciółki uważają, że masz szczęście (właściwie powinnaś się za to obrazić), ty jednak czujesz się nim zmęczona.

Możesz przyjąć, że masz do czynienia z Facetem, Który Kocha za Bardzo, jeśli:
- rzuciłaś go już dwa razy i wciąż znajdujesz go na wycieraczce;
- odkąd z nim jesteś, nie dotknęłaś odkurzacza i nie umyłaś ani jednego talerza;
- przez sześć dni przyprawiałaś mu rogi na Antylach, a on nawet nie mrugnął;
- pójdzie do oddalonego o 20 kilometrów sklepu, żeby ci kupić gumę do żucia (zwykłą, nie nikotynową, bo wtedy to podstawowa pomoc medyczna);
- wszędzie za tobą chodzi i nie chce nigdzie pójść bez ciebie.

Reklama

Boginie Seksu mają w tej kwestii jasne stanowisko: BIERZ, bo nie wiesz, co cię jutro czeka.
- Możesz urodzić czworaczki (przyda się wtedy do pomocy).
- Jeśli masz swobodne obyczaje, to być może jedyny facet, który z tobą wytrzyma.
- Uczucie słabnie z upływem lat (więc u niego może osiągnąć znośny poziom po pięćdziesiątce).
- Jeśli nie jesteś ani młoda, ani piękna, ani bogata, nie powinnaś mieć być może zbyt wygórowanych wymagań.
- Facet, który się ugania za JEDNĄ dziewczyną, to rzadkie zjawisko.

Uwaga na podróbki: Odczekaj z miesiąc, żeby sprawdzić, czy jest stały w uczuciach i czy nie zakochuje się w kimś na zabój średnio co dwa tygodnie. Takie bezwarunkowe przywiązanie u faceta jest zawsze podejrzane.

Ostrzeżenie: Jeśli będziesz się z nim bawić jak kot z myszką, uważaj, żebyś nie przebrała miarki, bo może się zbiesić.

Facet, Który Kocha Swoją Byłą

Odkąd się znacie, nie przestaje opowiadać o swojej byłej: jaka była cudowna, piękna, inteligentna, świetna w łóżku (jeśli nawet o tym ci opowiada, skreśl go od razu). Chcieli się pobrać, mieć dzieci (ale w końcu kupili pudla). Od jego gadania robi ci się niedobrze. Spokojnie! Nie wpadaj w panikę! Boginie Seksu wiedzą o co najmniej 150 facetach, którzy po trzech miesiącach odpowiedniego traktowania nie pamiętają już nawet, jak ona miała na imię. Wystarczy się trochę postarać.

Dlaczego facet kocha w stylu retro?
- Bo nie może znieść, że go rzuciła (ma zranione ego).
- Bo wie, ile stracił, a nie wie, ile może zyskać (jest z natury sceptyczny).
- Bo musi mieć o kim myśleć, zanim zacznie myśleć o kimś innym.
- Bo lubi się umartwiać (uwaga!).

Jeśli to nie ty przygarniesz tego tęskniącego za przeszłością nieszczęśliwca, znajdzie się inna, która sprawi, że zapomni zarówno o byłej, jak i o tobie. Jeśli facet pozostaje nieutulony w żalu przez dłuższy czas, prawdopodobnie jest to u niego stan chroniczny. Po niej będzie tęsknił za tobą, a później za innymi, a później za kolejnymi, do końca swoich dni.

Facet, Który Kocha Dwie Kobiety Naraz

Facet, Który Kocha Dwie Kobiety Naraz, ma serce (a często także przyrodzenie) rozdarte na dwoje. Najczęściej jest po prostu żonaty i żonę kocha za pyszne obiady, a ciebie za koronkowe stringi. Może się jednak także zdarzyć, że romansuje z tobą, choć wciąż się widuje ze swoją byłą, od trzech miesięcy fantazjuje o innej, niedostępnej dziewczynie albo wkrótce się żeni.

Dlaczego jest niebezpieczny?

Bo zawsze może wybrać tę drugą. Boginie Seksu mają w tej kwestii jasne stanowisko: możesz zyskać albo stracić wszystko. Masz dokładnie 50 procent szans.

Rozdwojenie chroniczne: Niektórzy faceci po prostu nie umieją inaczej. Urodzili się z dwudzielnym sercem i organicznie nie są w stanie być tylko z jedną kobietą. Darzą równie szczerą miłością zarówno swoją żonę i dzieci, jak i ciebie. Wtedy to ty musisz podjąć decyzję. Bierz, jeśli:
- Sama masz męża i dzieci.
- Masz szóstkę dzieci i rozwiodłaś się z mężem.
- Nie chcesz z nim mieszkać.
- Lubisz spać sama.
- Masz dużo pracy.
- Sama kochasz dwóch facetów naraz (musicie tylko zgrać harmonogramy).
- Masz ponad 65 lat.

Życie z Facetem, Który Kocha Dwie Kobiety Naraz, wymaga odpowiedniego podejścia.

Nie ma sensu wyrzucać mu, że ma cię gdzieś, bo najczęściej to wcale nieprawda. Jeśli masz mocne nerwy i potrafisz wziąć na wstrzymanie, po kilku latach może się okazać, że to ty zostałaś w grze, bo ta druga wymiękła szybciej od ciebie. Albo że znalazł sobie trzecią, bo zaczął się nudzić... W każdym razie według Bogiń Seksu nie powinnaś czekać dłużej niż 11 lat (czasami trudno wytrzymać nawet 11 dni...).

Facet, Który z Miłości Znęca Się nad Tobą Psychicznie

Miłość skłania go do okrucieństwa. Pastwi się nad swoją ofiarą, żeby ją obezwładnić i do siebie przywiązać. Jeśli jesteś w dobrej formie, uciekniesz z krzykiem. Gorzej, jeśli akurat masz w życiu gorszy moment. Wykorzysta tę chwilę słabości i zacznie podkopywać twoją wiarę w siebie, robiąc ci wredne przytyki ("Ale się wystroiłaś!", "Twój szef musi mieć do ciebie anielską cierpliwość...").

Dlaczego powinnaś brać nogi za pas i to jak najszybciej?

Bo Facet, Który z Miłości Znęca Się nad Tobą Psychicznie, truje cię swoim jadem, a wiele Bogiń Seksu skończyło przez niego u Anonimowym Alkoholików. Nie zastanawiaj się, czy to, co mówi, jest prawdą, nie patrz na siebie krytycznie w lustrze, nie próbuj mu się przypodobać. Powiedz sobie, że nawet jeśli jesteś taka beznadziejna i brzydka, jak mówi, to gdzieś czeka na ciebie Superfacet, który pokocha cię taką, jaką jesteś. Jeśli w to wątpisz, obejrzyj sobie jakieś reality show i zobacz, jakie kaszaloty mają mężów.

Czego lepiej unikać?
-
Nie próbuj odpłacać mu pięknym za nadobne (z tego pojedynku nikt nie wyjdzie żywy).
- Nie daj się udobruchać obietnicą egzotycznych wakacji (będziesz się świetnie bawić z kumpelą w kraju).
- Nie płacz (to go jeszcze bardziej nakręca).
- Nie śmiej się (traktuje siebie śmiertelnie poważnie, więc śmiech go rozjątrza).
- Nie odgrywaj męczennicy (on uwielbia rolę kata, a tobie może się spodobać rola ofiary).

Typowe zagrania Faceta, Który z Miłości Znęca Się nad Tobą Psychicznie:
-
Całymi dniami nie daje znaku życia.
- Nie odbiera telefonu.
- Gdy się umawiacie, wystawia cię do wiatru.
- Zdradza cię i albo robi wszystko, żebyś o tym wiedziała, albo bezczelnie sam cię o tym informuje.
- Nie wiesz czemu, ale się go boisz (ufaj swojemu instynktowi).
- Grozi zerwaniem (trzyma cię w ciągłej niepewności).

UWAGA!

Facet, Który z Miłości Znęca Się nad Tobą Psychicznie, może być niebezpieczny. Rzuć go, nie podając przyczyny, najperfidniej jak potrafisz ("Kocham cię, ale obawiam się, że coś jest ze mną nie tak").

Facet o Miękkim Sercu

Naprawdę cię kocha... Kiedy ci o tym powiedział, o mało nie spadłaś z krzesła. Owszem, jest ci z nim fajnie, jest miłym facetem, jest ci z nim dość dobrze w łóżku i przyjemnie spędzasz z nim czas. Nigdy by ci jednak nie przyszło do głowy, żeby się w nim zakochać.

Bognie Seksu są za to na ciebie WŚCIEKŁE!

Jasne, ta poczciwina to nie to samo, co twój podły były, który co wieczór zostawiał cię pochlipującą na kanapie i któremu rzucałaś się na szyję, kiedy tylko powiedział zblazowanym tonem: "Okej, mogę zostać na noc...". Musisz się jednak zdecydować: chcesz mieć fajne życie czy nie? Taki facet to dobra inwestycja na przyszłość, dlatego nie wahaj się, jeśli:
- Chcesz wyjść za mąż.
- Chcesz mieć dzieci.
- Chcesz ponownie wyjść za mąż i jesteś po pięćdziesiątce (wtedy bierzesz wszystko, jak leci, i nie wybrzydzasz).
- Nie lubisz skoków adrenaliny (unikasz skoków na bungee, przejażdżek na diabelskim młynie i rozwijania dużych prędkości na motorze).

Z łatwością go nauczysz, żeby w dowód miłości przynosił ci prezenty i mówił co wieczór, że cię kocha. Jeśli będziesz się z nim nudzić, zawsze możesz sobie zapewnić dodatkowe źródło rozrywki:
- zostać drobnym przedsiębiorcą i sprzedawać biżuterię z muszelek;
- wziąć szczeniaka, wyszkolić go na przewodnika, oddać go fundacji na rzecz osób niewidomych, a potem następnego i następnego;
- znaleźć sobie dla przeciwwagi szefa zimnego twardziela;
- częściej odwiedzać swoich starych, upierdliwych rodziców;
- zatrudnić się w biurze obsługi klienta u operatora telefonii komórkowej.

Uwaga na podróbki: Facet może tylko udawać, że cię kocha (bo potrzebuje papierów na pobyt, twoich pieniędzy itp.) i dlatego nic do niego nie czujesz. Poznasz to po tym, że wydłuża mu się nos albo że nic dla ciebie nie chce zrobić (nie pozmywa, nie zrobi zakupów, nie pomasuje).

Facet o Kamiennym Sercu

Typowym przedstawicielem gatunku jest George Clooney. Kilka Bogiń Seksu było tuż, tuż od zaciągnięcia takiego faceta do ołtarza. Jest nie do zdobycia: bierze, co dajesz, ale sam nie podejmuje żadnych definitywnych zobowiązań (typu ślub, uznanie dziecka, wspólny zakup nieruchomości). To wieczny kawaler, który nie inwestuje w nic trwałego: nie chce budować domu, mieć dzieci (ani nawet psa) ani snuć planów na przyszłość. Z tobą ani z żadną inną kobietą (możesz być przynajmniej pewna, że cię nie zdradza). Żyje w teraźniejszości.

Boginie Seksu radzą, żebyś mu dała maksymalnie trzy miesiące. Jeśli do tego czasu nie będzie się w stanie się zobowiązać nawet do pójścia z tobą na kawę, daj sobie z nim spokój. Nie sądź, że właśnie TOBIE uda się go zmienić. Ponieważ jednak nie należy oceniać faceta przed zachodem słońca, możesz palić świeczki i modlić się w jego intencji: a nuż przejrzy na oczy i zrozumie, że czekał tylko na właściwą kobietę (ciebie). Powtarzamy: trzy miesiące. Nie dziewięć lat!

Facet o Kamiennym Sercu jest często narcyzem i szpanerem. Kiedyś można go było rozpoznać po białym koniu, w dzisiejszych czasach zaś posiada niechybnie:
- pięknego psa rzadkiej rasy,
- wypolerowany na wysoki połysk samochód,
- dom na wsi lub nad morzem przypominający zdjęcia z magazynów wnętrzarskich,
- kartę klubową najmodniejszego lokalu w mieście,
- bogaty profil na Facebooku, na którym umieszcza fotki ze swoich licznych podróży, a także: absorbujących kumpli, nadopiekuńczą matkę i utwierdzającego go w samouwielbieniu psychoterapeutę.

Boginie Seksu radzą mieć się na baczności, jeśli:
- Facet ma 30 lat i nigdy nie mieszkał z dziewczyną.
- Facet ma 40 lat i nigdy nie był żonaty.
- Facet ma 50 lat i wciąż nie ma własnego lokum, choć mógłby sobie na nie pozwolić.
- Facet ma 60 lat i nie ma dzieci ani zwierząt domowych.

PODSUMOWANIE:

U faceta serce jest dość słabo rozwiniętym organem. Przyczyny tego mogą być różne: może miał ojca macho, przeżył nieszczęśliwą miłość w przedszkolu albo czytał za mało bajek o księżniczkach i romansów. W każdym razie to nie jego wina. Dlatego powinnaś być wyrozumiała. Póki żyje, możesz go czegoś nauczyć, bo serce jest jak rola: wymaga ciężkiej pracy.

Niektórzy faceci otwierają się na miłość dopiero po sześćdziesiątce albo nawet siedemdziesiątce pod wpływem choroby Alzheimera. Podlewaj zatem swoje poletko i obserwuj: może coś wyrośnie.

Fragment książki "Superfacet nie istnieje, i co z tego?" Catherine Grey. Wydawnictwo Amber. Czytaj więcej >>


materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje