Reklama

Reklama

Feromony

Nagle ludzie wokół ciebie stają się otwarci i bezpośredni, zaczynają cię szanować i ufać ci, koniecznie chcą z tobą poflirtować. Co takiego się stało? Odpowiedź brzmi: feromony.

Czy masz w nosie szósty zmysł
"Ten to ma nosa", zwykło się mawiać, kiedy ktoś intuicyjnie właściwie oceni sytuację.

Trudno o bardziej trafną diagnozę, bowiem owa "intuicja" umiejscowiona jest właśnie w przegrodzie nosowej. To podwójny, krótki, spłaszczony kanalik chrząstkowy (2-9 mm). Właśnie ten narząd przetwarza feromony, czyli informacje zapachowe wytwarzane i wysyłane przez innych ludzi.
Feromony były prawdopodobnie pierwszą formą komunikowania się organizmów. Ich nazwa pochodzi z połączenia greckich słów pherein (przekazywać) i hormon (pobudzenie). Są wytwarzane przez gruczoły potowe znajdujące się na powierzchni skóry. Najintensywniejszy zapach wydzielany jest pod pachami i w okolicy genitaliów.

Reklama

Dlaczego zapachy są takie ważne

Feromony są odpowiedzialne za dobór partnera i zachowania społeczne. Jeśli więc myślisz, że świadomie decydujesz o wyborze drugiej połówki, nic bardziej mylnego.

Pozytywne odczucia w stosunku do jednych, a brak sympatii do innych osób, to nie sprawa odpowiednich kryteriów. Zanim zrobisz pierwszy świadomy krok, twój nos już za ciebie zadecydował: ten i żaden inny, z tym człowiekiem warto się spotykać, a od tego lepiej trzymać jak najdalej.

Bodźce zapachowe są przekazywane do systemu limbicznego w mózgu, który jest połączony z naszą podświadomością, steruje naszymi instynktami i sferą uczuciową. Decyduje o sympatii, antypatii, kreatywności, wyborze przywódcy w grupie, tworzeniu więzi międzyludzkich.

Czy wabiki zapachowe się przydają

Skoro zapach ma tak wielką moc, dlaczego by nie stosować go świadomie? Naukowcy badający feromony i specjaliści od zpachów gorąco do tego zachęcają.

Ich umiejętne stosowanie poprawia nasz wizerunek w oczach innych. Ludzie chcą nas poznać, są nami oczarowani, podświadomie wierzą, że mogą nam zaufać, stają się przychylni, nie wiedząc dlaczego. Feromony mogą się więc przydać w każdej sferze życia, w której dochodzi do kontaktu z drugim człowiekiem.

Erotyczne wabiki zapachowe sprawiają, że szalejemy na czyimś punkcie. Kobiety stają się szczególnie wrażliwe na zapach mężczyzny podczas jajeczkowania, w szczytowym momencie swojej płodności.

Bella Relaks
Dowiedz się więcej na temat: zapach | feromony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy