Reklama

Reklama

Gdy on porównuje cię do swojej matki

Oczywiście to może być wyraz uznania dla ciebie. Jeśli tak nie jest, reaguj!

Szarlotka mojej mamy jest sto razy lepsza od twojej... Ona lepiej zajmuje się domem i gospodaruje pieniędzmi niż ty, a do tego zawsze jest uśmiechnięta i nigdy nie narzeka...

Masz już dość takich ciągłych porównań z jego matką? Chciałabyś, żeby w końcu przestał stawiać ci ją za wzór, ale nie wiesz, co robić? Radzimy, jak w prosty sposób zmienić postępowanie ukochanego.

Podkreślaj własne zalety

Nigdy nie pozostawiaj jego porównań bez komentarza. Kiedy tylko partner zaczyna mówić, że jego mama jest najlepsza, powiedz po prostu: "Każdy ma swoje lepsze oraz gorsze strony. Może twoja mama rzeczywiście piecze fantastyczne ciasta, jednak to moje sałatki bardziej ci smakują!".

Reklama

Bardzo ważne jest, by uświadomić partnerowi, że doskonale wiesz, w jakich dziedzinach jesteś najlepsza, że wierzysz w siebie i porównywanie cię na każdym kroku do jego matki nie ma najmniejszego sensu.

Powiedz mu, jak się czujesz

Być może partner nie ma pojęcia, jak bardzo cię rani swoimi porównaniami. Może wydaje mu się, że są to tylko nic nieznaczące uwagi, którymi ty wcale się nie przejmujesz. Uświadom mu, że jest inaczej. Mów otwarcie o swoich uczuciach, np.: "Kochanie, jest mi bardzo przykro, kiedy na każdym kroku porównujesz mnie ze swoją mamą. Przecież doskonale wiesz, że nie mogę być taka sama jak ona. Dlaczego więc to robisz? Chcesz, bym czuła się źle? A może masz mi coś do zarzucenia? Jeśli tak, powiedz to wprost".

Jest duża szansa, że takie szczere wyznanie trafi do partnera. Na drugi raz pewnie dwa razy się zastanowi, zanim powie coś krytycznego.

Wytocz ciężkie działa

Mimo wielu szczerych rozmów i próśb, partner wciąż daje ci do zrozumienia, że daleko ci do jego matki? Przestań tolerować takie zachowanie i pobij go jego własną bronią.

Odpłać mu tym samym. Niech poczuje na własnej skórze, jakie to uczucie. Przy nadarzającej się okazji powiedz np.: "Kochanie, jeśli nie możesz sobie poradzić ze złożeniem tej półki, zadzwonię po tatę, on zrobi to błyskawicznie".

Bądź stanowcza. Partner krytykuje twoje ciasta? Powiedz mu, że w takim razie nie będziesz ich piec, skoro są niesmaczne. Bądź konsekwentna. W końcu cię przeprosi i.. obieca poprawę.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Dowiedz się więcej na temat: partner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje