Reklama

Reklama

Gdzie poderwać faceta?

Jesteś nieśmiała, ale chciałabyś kogoś poznać? Posuniemy ci kilka pomysłów jak poszerzyć swoje grono znajomych i wreszcie poznać tego jedynego.

Jak zrobili to inni

Reklama

Ponieważ zawsze najlepiej jest stosować sprawdzone i wypróbowane sposoby, warto przyjrzeć się jak inni dobierali się w pary. Z badań opublikowanych przez Laumanna wynika, że najwięcej amerykańskich par małżeńskich poznało się przez wspólnych znajomych (35 proc.). Niewiele mniej osób (32 proc.) zebrało się na odwagę i same przedstawiły się swojemu partnerowi. Sporo par zostało sobie przedstawionych przez kogoś z rodziny (15 proc.).Gdzie to robią

Najwięcej osób poznaje się w pracy, w szkole lub na uczelni, a więc w tych miejscach gdzie spędzamy najwięcej czasu. Daleko gorsze wyniki mają przyjęcia (10 proc.), miejsca kultu religijnego (8 proc.), bary (8 proc.), kluby sportowe (4 proc.). Do szukania nowych partnerów powszechnie wykorzystywany jest internet.

Popracuj nad tym

Według badań Laumanna długotrwałe związki dużo częściej są nawiązywane wtedy, kiedy kontakty między osobami są stałe, powtarzające się niż w przypadku jednorazowych spotkań, czy rozmów (np. w barze). Nic dziwnego, że co szósta osoba poznaje przyszłego współmałżonka w pracy. Taka sytuacja jest doskonała dla osób nieśmiałych, ponieważ współpracownicy mają sporo okazji do niezobowiązujących rozmów, dzięki którym mogą sporo dowiedzieć się o swoich zainteresowaniach i doświadczeniach.

Jeżeli jeszcze się uczysz lub studiujesz uczelnia lub szkoła jest świetnym miejscem do rozpoczęcia łowów. Podobnie jak praca daje ci możliwość regularnych kontaktów z określoną grupą ludzi. Dzięki temu możesz lepiej poznać chłopaka, który ci się podoba zanim zaczniesz się z nim spotykać. Oprócz tego możesz zapisywać się na dodatkowe zajęcia, gdzie spotkasz ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Pomóż sobie i innym

Jeżeli poszukiwania w pracy czy szkole nie dają efektów pamiętaj, że jest sporo innych sposobów na poznawanie ludzi. Jednym z nich jest wolontariat. Nie tylko będziesz miała okazję wyżyć się w działaniu i zrobić coś pożytecznego, ale znajdziesz się w wielu sytuacjach wymagających nawiązywania kontaktów i przełamywania nieśmiałości. Angażując się w wolontariat robisz coś dobrego nie tylko dla innych, ale również dla siebie.

Hobby i sport, czyli zagraj z nim

Oczywiście można swoje zainteresowania i pasje rozwijać w zaciszu domowym, ale pamiętaj, że ludzi którzy mają podobne hobby jest sporo. Dlaczego się z nimi nie spotkać? Poszukaj klubów i organizacji, które zrzeszają ludzi o zainteresowaniach podobnych do twoich. Na pewno sporo zyskasz dzięki wymianie doświadczeń, z pewnością też zaczniesz brać udział w interesujących wydarzeniach. Jeśli wśród klubowiczów znajdzie się chłopak, który przypadnie ci do gustu, kilka atutów macie już w kieszeni - wspólne tematy rozmów i upodobania.

Dowiedz się więcej na temat: internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje